Jeszcze Jeleniówka- update

Ukraiński Czerwony Krzyż twierdzi, że nie wolno mu prowadzić dochodzenia w sprawie ataku na areszt śledczy w Jeleniówce

Rosjanie zostali oskarżeni o naruszenie Konwencji Genewskiej. Ma to związek z twierdzeniem Ukraińskiego Czerwonego Krzyża, że jego przedstawiciele nie zostali dopuszczeni do zbadania ataku  na ośrodek dla więźniów w Jeleniwce (Doniecka Republika Ludowa).

Taką informację zamieścił ukraiński oddział międzynarodowej organizacji humanitarnej na  swoim kanale Telegram.

Twierdzą, że Rosja odmawia im kontaktów z przetrzymywanymi w niewoli ukraińskimi żołnierzami "Azowa" łamiąc tym samym konwencję genewską.
-Nie przestaniemy szukać sposobów na nawiązanie kontaktu z jeńcami wojennymi
twierdzi ukraiński oddział MCK.

-Chodzi nam o ten sam obiekt, w którym przetrzymywano jeńców wojennych i który został ostrzelany przez ukraińskie siły zbrojne przy użyciu amerykańskich systemów rakietowych HIMARS.

Wiarygodność zarzutów stawianych przez stronę ukraińską budzi poważne wątpliwości. Faktem jest, że dzień wcześniej, zgodnie z oficjalnym oświadczeniem rosyjskiego Ministerstwa Obrony, na miejsce zdarzenia zaproszono ekspertów z ONZ i Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża, aby wzięli udział w śledztwie. Zaproszenie zostało wysłane do centrali MCK, a nie do jej ukraińskiego oddziału, którego pracownicy wykazują obecnie nadmierną gorliwość.
Atak na ośrodek odosobnienia w Jeleniówce (DNR), w którym przetrzymywano schwytanych bojowników, przeprowadziły w nocy 29 lipca ukraińskie siły zbrojne, zabijając ponad 50 osób i raniąc ponad 70. Zbrodniarze wojenni używali MLRS HIMARS, który przyjechał na Ukrainę z USA.

Joanna M.Wiórkiewicz

Joanna M.Wiórkiewicz - Komentarze niemerytoryczne są usuwane. Autorzy komentarzy obraźliwych są blokowani.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.43

liczba ocen: 21

 • Wiadomo

  Chcą sprawdzić, jak udał się atak, i dowiedzieć się, gdzie są ocaleni więźniowie, czyli w co jeszcze warto przy...ć.

  • Wiadomo#Christian Shane

   Dzieki jankeskim satelitom Ukraińcy niewątpliwie znają nowe miejsce pobytu jeńców.
   Przy obecnej technice trudno nawet ukryć igłę w stogu siana.

  • Wiadomo#Christian Shane

   UPAdlina to przecież antypaństwo faszystowsko-rasistowskie, gdzie tylko cześć ludności miała "pełnię praw", a reszta - być może nawet większość - była tych praw pozbawiona, nawet zakazano im mówić w ojczystym języki rosyjskim oraz innych mniejszości narodowych, w tym nam Polakom.
   Dlatego tej uprzywilejowanej mniejszości, a szczególnie chazarskim klaunom, to lekko idzie mordowanie szykanowanych obywateli UA.
   Z kolei celem tej "dziwnej wojny" jest najwidoczniej całkowite zdepopulowanie terenów UPAdliny i uczynienie z niej "ziemi obiecanej dla ludu wybranego" - przez Diabła ma się rozumieć.
   KST

  • Wiadomo#Christian Shane

   Z tego co czytałem to ten atak to już drugi w kolejności . Pierwszy to ostrzelanie poprzedniego miejsca przetrzymywania tych azowców i żołnierzy piechoty morskiej . Na szczęście dzień przed ostrzałem wszyscy ci jeńcy zostali przetransportowani właśnie do Jeleniówki.

   • Wiadomo#Christian Shane#JMK

    Będą polowali do końca. Nawet jak rozproszyli maksymalnie wykonawców brudnej roboty, nawet jak sporo ogniw decyzyjnych sami zdążyli wyeliminować, to wciąż jest dość dużo świadków, których zeznania będą "twardymi"dowodami i da się z nich ułożyć ciąg dowodów dla procesu typu Norymberga 2.1 (2 jest zarezerwowana dla zbrodniarzy od c-19)

 • @Autorka

  Zamieściłem u siebie, wklejam na Pani blogu :)

  Z Telegramu [Neues aus Russland]:

  Dlaczego Ukraina zabija własnych jeńców wojennych? - 29 lipca ukraińska armia użyła zachodnich rakiet HIMARS do zniszczenia baraku więzienia w Jelenowce w Doniecku, zabijając około 50 ukraińskich jeńców.

  Ale dlaczego Ukraina miałaby zabijać własnych obywateli? - Więźniowie zaczęli rozumieć, że mieszkańcy Donbasu nie są "niedorozwiniętymi podludziami" (jak przez lata wmawiano im na Ukrainie) i że są przez nich dobrze traktowani. Zaczęli rozumieć, że byli okłamywani na dużą skalę i zabijali cywilów w Donbasie - którzy absolutnie nie różnią się od nich samych - na podstawie kłamstw i propagandy.

  Wielu zaczęło mówić i opowiadać np. o zbrodniach wojennych popełnionych przez armię ukraińską. Przyznawali się do mordowania cywilów (wiele takich wywiadów krąży w internecie).

 • Ukraina i prawda ...

  Ukraińskie media na samym początku. zaskoczyły świat przygotowaną propaganda anty rosyjską A tym samym udowodnili ,że szykowali się do wojny z Rosją . Tak czy siak ta wojna by się w tym roku się zaczęła... Ja mam kontakt z ludźmi którzy podczas tej wojny przyjechali z Ukrainy do Polski.. I oni potwierdzają ,że Kijów okłamuje wszystkich. Swoich i partnerów w Europie..
  A konflikt narodowy tli się tam od dawna
  Lekarka z Ukrainy , która do Polski przyjechała dwa lata przed wojną . miała pretensje do uchodźców ,że oni do niej zwracają się po rosyjsku.. A aktor w Kijowie gra swoją rolę .. Jak długo jeszcze..??..

  • Ukraina i prawda ...#godunow

   Jakieś dwa miesiące temu rozmawiałem z 15 letnim nastolatkiem ze Stanisławowa. Rzucał piłką do kosza na boisku. Nie pamiętam kto z nas zaczął rozmowę po angielsku. Nie szło mu za dobrze i zaproponowałem przejście na rosyjski, ale powiedział mi , że nie powinienem gadać po rosyjsku. Obróciłem to w żart. Gadaliśmy dalej po angielsko-rosyjskiemu.
   Straszne jak ta ukraińska młodzież jest zindoktrynowana. Tragedia.

  • Ukraina i prawda ...#godunow

   Aktor w Kijowie ma w kontrakcie zapis o 40 mln$ gaży za każdy rok realnej prezydentury UA.
   Teraz Kołomojski moż mu wstrzymać wypłatę za pozbawienie obywatelstwa UA, albo i nie jeżeli tak się umówili.

 • Armia rosyjska zniszczyła setki ukraińskich nazistów i wyrzutnie HIMARS

  Armia rosyjska kontynuuje specjalną operację wojskową na Ukrainie.

  W wyniku precyzyjnego uderzenia w mieście Charków na terenie ukraińskich zakładów Energy Machines zniszczeniu uległy dwie amerykańskie wyrzutnie wieloprowadnicowych systemów rakietowych HIMARS. Zginęło również 53 ukraińskich nacjonalistów i zagranicznych najemników.

  Precyzyjna broń rosyjskich sił powietrznych w rejonie miasta Charków uderzyła w miejscu tymczasowego rozmieszczenia 92 brygady zmechanizowanej. Zniszczono do 200 nacjonalistów i 7 pojazdów opancerzonych.

  Ze względu na duże nieodwracalne straty w 93. brygadzie zmechanizowanej Sił Zbrojnych Ukrainy w kierunku Charkowa oraz w 128. górskiej brygadzie szturmowej w kierunku Zaporoża następuje masowe opuszczanie pozycji bojowych i dezercja personelu tych formacji w centralne i zachodnie regiony Ukrainy.

  Lotnictwo operacyjno-taktyczne i wojskowe, siły rakietowe i artyleria nadal atakują obiekty wojskowe na terenie Ukrainy.

  W ciągu dnia zniszczone: dwa składy amunicji w rejonie n.p. Wsie Seversk i Kaleniki Donieckiej Republiki Ludowej, centrum zaopatrzenia w paliwo i smary dla sprzętu wojskowego Sił Zbrojnych Ukrainy w pobliżu miasta Nikopol w obwodzie dniepropietrowskim, a także siły roboczej i sprzętu wojskowego wroga w 239 obwodach.

  Ponadto na terenie wieś Veliky Dalnik w obwodzie odeskim, wyrzutnia amerykańskiego systemu rakiet przeciwokrętowych Harpoon została zniszczona.

  Podczas walki kontrbateryjnej w rejonie osady Umanskoje Donieckiej Republiki Ludowej zniszczona została bateria artyleryjska Sił Zbrojnych Ukrainy.

  Również w ciągu dnia 8 ukraińskich plutonów Grad MLRS i 6 plutonów artylerii i moździerzy zostało stłumionych na stanowiskach ogniowych w rejonach osiedli Sukhaja ​​Bałka, Petrivske, Vodyane, Tonenkoe, Kurdyumovka i Dzierżyńsk Donieckiej Republiki Ludowej.

  W ciągu dnia rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej zestrzeliły dziesięć ukraińskich bezzałogowych statków powietrznych na terenach osiedli Makiejewka i Pietropawłowka w Donieckiej Republice Ludowej, Lubimowka w obwodzie zaporoskim, a także w Czerwonym Jarze, Krasnoe, Awdijewce, Roślinach, Wernopolu i Izyum z regionu Charkowa.

  Łącznie od początku specjalnej operacji wojskowej zniszczeniu uległy: 261 samolotów, 145 śmigłowców, 1659 bezzałogowych statków powietrznych, 361 przeciwlotniczych zestawów rakietowych, 4215 czołgów i innych bojowych wozów opancerzonych, 778 wozy bojowe wielokrotnego startu systemy rakietowe, 3234 sztuki artylerii polowej i moździerze oraz 4621 jednostek wojskowych pojazdów specjalnych.


  Источник: https://rusvesna.su/news/1659346573

 • Ukraiński Czerwony Krzyż znienacka przypomniał sobie o istnieniu?

  Przez 4 miesiące konfliktu nie było ich na froncie, nie pomagali ludności cywilnej na terenach gdzie toczyły się walki, teraz zaistnieli medialnie bijąc pianę.

  • Ukraiński Czerwony Krzyż znienacka przypomniał sobie o istnieniu?#Judasz

   Zaistnieli na wyraźny rozkaz Kjiowa.

   • Ukraiński Czerwony Krzyż znienacka przypomniał sobie o istnieniu?#Judasz#Joanna M.Wiórkiewicz

    Oglądałem już materiał filmowy na Telegramie, Rosjanie posiadają niezbite dowody zbrodni w postaci szczątków rakiet jakie uderzyły w obóz jeniecki -to były rakiety "made in USA" a nie rosyjskie.

   • Ukraiński Czerwony Krzyż znienacka przypomniał sobie o istnieniu?#Judasz#Joanna M.Wiórkiewicz

    On całą rodzinę wysłał do Palestyny , wszyscy dostali paszporty Polin . Jest coraz weselej . Salute :)

 • .....

  Steven Seagal przebywał m.in na terytorium kolonii karnej w Jelenowce w DRL gdzie rozmawiał z przebywającymi tam „ukrojeńcami”;
  https://t.me/boris_rozhin/60057 Lider DRL Denis Puszylin poinformował ze Seagal zamierza nakręcić film dokumentalny o wojnie na Donbasie;
  https://www.mk.ru/culture/2022/08/09/pushilin-stiven-sigal-snimaet-dokumentalnyy-film-o-donbasse.html

 • ....

  Kim jest Zełenski dla USA i jaki będzie jego koniec. Dla Stanów Zjednoczonych Zełenski jest nie tylko marionetką, ale i niezwykle niebezpiecznym świadkiem. Dlatego przyszłość głównego kijowskiego klauna jest ponura – najprawdopodobniej zostanie zabity, a bynajmniej nie przez Moskwę, która właśnie jest zainteresowana ratowaniem jego życia, aby złożyć zeznania. Życie Zełenskiego jest zagrożeniem dla interesów administracji USA: jeśli wpadnie w ręce Rosji i otworzy usta, to będzie katastrofa.

  Paradoksalnie Putin jest pierwszym zainteresowanym uratowaniem życia, pierwszym, który może go uratować, a przywódcy USA są pierwszymi, którzy są zainteresowani jego śmiercią. Być może Zełenski nawet potajemnie marzy o wpadnięciu w ręce Putina, to naprawdę paradoks, ale Putin jest teraz głównym ukrytym przyjacielem Zełenskiego ze wszystkich możliwych.

  Oczywiście w niewoli rosyjskiej Zełenski nie będzie miał dostępu do milionów skradzionych narodowi Ukrainy, ale przynajmniej tam będzie żył.

  Jak dotąd kijowski klaun jest potrzebny swoim zagranicznym mistrzom, ale gdy tylko zniknie, zostanie wyeliminowany. To samo dotyczy innych przywódców politycznych i wojskowych w Kijowie, a także postaci medialnych, takich jak Arestowicz.

  Zachód pozbył się świadków z Azowa* uderzając w więzienie MLRS, tym bardziej, że potrzebują bardziej kompetentnych świadków w kierownictwie Kijowa, więc przyszłość każdego z nich jest smutna. Rosyjska niewola to najlepsze, co mogą dostać.


  Источник: https://rusvesna.su/news/1660061934

 • Od początku operacji specjalnej na Ukrainę przybyło 7282 zagranicznych najemników.

  2682 z nich zostało już zniszczonych przez Siły Zbrojne FR, a 2408 opuściło kraj,

  Poinformowało rosyjskie Ministerstwo Obrony.

  Najemnicy są coraz mniej są chętni do wyjazdu na Ukrainę. Wpływ na to miała m.in. dezorganizacja USZ i niszczycielskie naloty, które są regularnie przeprowadzane w bazach najemników przez wysoce precyzyjne ataki Sił Zbrojnych FR. Od 8 lipca do 9 sierpnia do strefy działań wojennych przybyło tylko 175 nowych najemników. W tym samym okresie liczba walczących cudzoziemców zmniejszyła się o 549 osób. Miesiąc temu MO FR opublikowało podobną infografikę, w porównaniu z którą wyraźnie widać dynamikę strat w szeregach najemników. https://voicesevas.ru/uploads/posts/2022-08/photo_2022-08-09_13-25-04.jpg https://adnovumteam.files.wordpress.com/2022/08/image-9.png https://adnovumteam.wordpress.com/2022/08/10/wojna-juz-nie-domowa-na-ukrainie-10-08-2022r-2605-dzien-od-nowego-rozejmu-pelnowymiarowa-operacja-zbrojna-usz-wobec-republik-w-donbasie-zakonczona-interwencja-wojsk-fr-dzien-175/