Ukraina - jak to z tą wojną na początku było

Sekretarz KC Ukrainy: przygotowania do wojny z Rosją rozpoczęte już w 2019 r.

Rząd ukraiński rozpoczął przygotowania do "wielkiej wojny" z Rosją jeszcze w 2019 roku, po tym jak Zelenski odmówił podpisania nowych porozumień mińskich. Takie oświadczenie złożył sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow.
Ukraina w grudniu 2019 roku odmówiła uregulowania konfliktu w Donbasie na warunkach zaproponowanych przez Rosję, Niemcy i Francję, po czym groźba starcia z Rosją stała się bardziej realna. Według Daniłowa, Kijów widział nieuchronność wojny i dlatego rozmieścił wszystkie siły na granicy z Donbasem, aby się do niej przygotować.

-Przygotowywaliśmy się do wojny, a przygotowania zaczęły się po 8, 9 grudnia 2019 roku, kiedy prezydent Żeleński nie zgodził się w Paryżu na warunki, które proponowały nam Rosja, Francja i Niemcy. Mówiąc delikatnie, powiedział - "nie, przyjaciele, nie będzie Mińska 3, będziemy bronić naszego kraju". Następnego dnia zrozumieliśmy, że wielka wojna z Federacją Rosyjską jest nieunikniona.

- powiedział sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Narodowej.

Daniłow podkreślił, że przygotowania były prowadzone w tajemnicy, rząd nie zamierzał narażać ludności na ewentualne rozpoczęcie działań wojennych, dlatego można było przygotować się na "rosyjskie uderzenie". To właśnie tajne przygotowania spowodowały, że po sześciu miesiącach działań bojowych armia rosyjska "nadal nie mogła zająć Donbasu".

-Gdybyśmy uprzedzili, że jutro będzie wojna, gdybyśmy nie mieli pewnych wydarzeń, to do dzisiaj wróg byłby już w Warszawie, Tallinie, Wilnie i innych miastach

- dodał.

Wcześniej Kreml mówił, że rozpoczynając operację specjalną, rosyjskie wojsko wyprzedziło dosłownie o kilka dni armię ukraińską, która była już gotowa do ataku na Doniecką i Ługańską Republikę Ludową.

Daniłow tylko przezornie nie spomniał ani słowem, że w tych przygotowaniach do "wielkiej wojny" intensywnie pomagali Ukraińcom  już od 2014 roku agenci CIA oraz oficerowie armii USA - ukryci, ale prawdzwi aktorzy tego spektaklu.

Joanna M.Wiórkiewicz

Joanna M.Wiórkiewicz - Komentarze niemerytoryczne są usuwane. Autorzy komentarzy obraźliwych są blokowani.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.11

liczba ocen: 18

 • Wojna niejedno ma imię

  "Gdybyśmy uprzedzili, że jutro będzie wojna..."
  To pewnie by jej nie było bo nikt nie chce się dać zabić.
  Co tego ciemnego typa obchodzi Warszawa i Tallin? Niech się zatroszczy o tysiące swoich sołdatów poddawanych codziennie mogilizacji.

  Pisiorki też mają takie tajemnice?

 • @Joanna M.Wiórkiewicz

  Wojnę rozpoczęto organizując majdan w Kijowie reszta to tego konsekwencje . Salute . https://www.tygodnikprzeglad.pl/tragizm-majdanu-rozmowa-dr-andrzejem-zapalowskim/

  • @Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol

   Ja to wiem bardzo dobrze. Ale przedstawiam tu zdanie kijowskiego reżimowego urzędasa. Każde wypowiedziaine zdane uzgodnił przedtem z Zelenskim.

 • Polscy operatorzy słuzb specjalnych (zwłaszcza wojskowych) czują się pominięci

  w zaprezentowanej wyliczance, kto ochoczo angażował się w budowę ukraińskiej pięści pancernej nad Dońcem Siewierskim i na Zadnieprzu (Mariupol, Awdiejewka itp.).

  • Polscy operatorzy słuzb specjalnych (zwłaszcza wojskowych) czują się pominięci#sniper

   Wszyscy dostaną to na co zasługują . Salute .

   • Polscy operatorzy słuzb specjalnych (zwłaszcza wojskowych) czują się pominięci#sniper#Repsol

    Zdarzyło się 24 sierpnia w tzw "dzień niepodległości"

    • Polscy operatorzy słuzb specjalnych (zwłaszcza wojskowych) czują się pominięci#sniper#Repsol#ikulalibal

     Debile nic nie rozumieją , Salute . https://rumble.com/v1hm22d-ukaszenka-o-pojebanym-dudzie-i-morawieckim-i-o-debilach-azow-strzelajcych-d.html

    • Polscy operatorzy słuzb specjalnych (zwłaszcza wojskowych) czują się pominięci#sniper#Repsol#ikulalibal

     Niesamowite!

    • Polscy operatorzy słuzb specjalnych (zwłaszcza wojskowych) czują się pominięci#sniper#Repsol#ikulalibal

     Przeszkodą w osiągnięciu celu są zapewne niektórzy wpływowi politycy kierujący się swoimi interesami i siły 5 kolumny w Rosji.

     A na filmie widzimy moc i potęgę Rosji, która ze względu na liczenie się ze stratami wśród ludności cywilnej i infrastruktury nie stosuje zmasowanych ataków na całe miasta tylko wybiera cele selektywnie, punktowo. A to tym bardziej spowalnia akcje wyzwalania nowych terenów okupowanych przez banderowską juntę i jej armię.

     Tu tylko, wypada zadać pytanie, dlaczego w rosyjskiej strategii nie ma zdecydowanych działań by zniszczyć linie zaopatrzenia, jak transport kolejowy i drodowy, mosty, wszyskie lotniska i co najważniejsze centra dowodzenia w samym Kijowie do których należą, ministerstwo wojny, parlament i siedziba prezydenta oraz wszelką łączność wraz z infrastrukturą stacji TV i Radia.

     P.S, Ale nam jako obserwatorom trudno jest oceniać z naszej perspektywy miejsca i czasu, bo nie znamy całokształtu strategii obu stron. I ich zakulisowych planów.

     Pozdrawiam.

 • Repsol

  Nie zrozumiałam co on mówi, ale krótki opis zgadza się z tonem jego wypowiedzi. Ci debile u góry narażają egzystencję całego narodu i powinni być natychmiast wywiezieni na taczkach.

 • Alfax

  Czy nie sądzi Pan, że zniszczenie kolei, dróg i mostów prowadzi do odcięcia zaopatrzenia ludności cywilnej ?