Wojna gospodarcza USA kontra Europa

USA obecnie kupują od Rosji ponad 40% więcej ropy niż przed wojną na Ukrainie domagając się jednocześnie przestrzegania sankcji przeciw Rosji od Europy. Klasyczna jankeska hipokryzja?

W nawiązaniu do mojej wczorajszej publikacji o zaangażowaniu niemieckich Zielonych  według amerykańskich tajnych planów w zniszczenie Europy,  dziś przedstawiam inny, dla odmiany bardzo krótki,  artykuł Thomasa Röpera opublikowany przez niego już 4 kwietnia br., a więc przed 5 miesiącami , który jasno ukazuje dwulicowość amerykańskiej polityki wobec Europy Zachodniej. Zapraszam do lektury.
___________________________

USA zwiększa import rosyjskiej ropy o ponad 40% i znosi część sankcji wobec Rosji

Podczas gdy USA domaga się od UE i innych państw coraz ostrzejszych sankcji wobec Rosji, które już spowodowały ogromne straty gospodarcze w UE, USA zwiększa import rosyjskiej ropy i znosi kolejne sankcje.

USA naciskają na Europę, by ta nałożyła sankcje na Rosję, a także proszą UE o rezygnację z rosyjskiej ropy i gazu. Jednak w ubiegłym tygodniu (tj.koniec marca-JMW) USA zwiększyły zakupy rosyjskiej ropy o ponad 40 proc. i zniosły sankcje na nawozy z Rosji. Michaił Popow, zastępca sekretarza Rady Bezpieczeństwa Rosji, powiedział:

"Stany Zjednoczone zmusiły Europejczyków do nałożenia antyrosyjskich sankcji, podczas gdy oni sami nie tylko nadal importują ropę z Rosji, ale w ostatnim tygodniu zwiększyli import "czarnego złota" o 43 procent, do 100 tysięcy baryłek dziennie!".

Jednocześnie Stany Zjednoczone naciskają, aby UE kupowała od nich znacznie droższy gaz łupkowy, co postawi gospodarkę europejską w bardzo niekorzystnej sytuacji konkurencyjnej i spowoduje utratę wielu miejsc pracy. Ponadto sankcje na nawozy z Rosji i Białorusi doprowadzą do gwałtownego wzrostu cen żywności w UE i gwałtownego wzrostu głodu w Afryce. Rosja i Białoruś dostarczają prawie połowę światowych nawozów, a ponieważ ich produkcja jest energochłonna, Europa nie może sama wypełnić tej luki, ponieważ energii i tak brakuje, a jej ceny gwałtownie rosną. USA osłabia w ten sposób UE, którą postrzega nie tylko jako wasala, ale także jako konkurenta gospodarczego.

Jednak USA nie są tak głupie jak UE, bo USA też potrzebują nawozów dla swojego rolnictwa. Dlatego 24 marca USA zniosły dotychczasowe sankcje wobec rosyjskich nawozów i niektórych innych towarów.

Dlaczego oficjalne media właściwie o tym nie informują?

Joanna M.Wiórkiewicz

Joanna M.Wiórkiewicz - Komentarze niemerytoryczne są usuwane. Autorzy komentarzy obraźliwych są blokowani.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.48

liczba ocen: 23

 • //Dlaczego oficjalne media właściwie o tym nie informują? //

  Bo w ramach "wolności mediów" i "wolności słowa" ,drukują,mówią i pokazują treści rekomendowane przez Waszyngtoński Komitet Centralny.
  Wszystko co nie przystaje do narzuconego modelu jest określane jako "ruska propaganda".
  W naszej historii to nic nowego.83 lata temu,we wrześniu 1939 Polacy latami oszukiwane przez ówczesne media,nadlatujące niemieckie samoloty do ostatniego momentu postrzegało jako "ćwiczenia".W tymże czasie polskie gazety pisały że nasza armia stoi pod Berlinem.

 • dlaczego

  no jak dlaczego?
  Obecna ekipa "trzymająca rząd" w Warszawie (bo już np. nie w Gdańsku czy Poznaniu)
  ma ambicję, aby Polska stała się takim Izraelem w tym regionie świata, czyli amerykańskim ryglem uniemożliwiającym bezkolizyjny alians w reaktywowaniu osi Berlin - Moskwa.

  Zakładam, iż ekipa ta przeliczy się w swoim myśleniu życzeniowym, podobnie jak wszystkie ją poprzedzające.
  A już za rok wybory w tak w Polsce jak i w USA .

  • dlaczego#sniper

   Jak spojrzeć na mapę, to Polska i Ukraina pięknie blokują eksport-import z i do Rosji i Europy, ale, co wydaje mi się ważniejsze, blokują Jedwabny Szlak, a to chyba o to chodzi koniokradom.....

 • @Joanna M.Wiórkiewicz

  Ta wojna jest iluzją . Salute . https://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/zboza/ma-zostac-podpisana-umowa-wznowienia-eksportu-ukrainskiego-zboza-ale-tez-eksportu-rosyjskich-nawozow-i-zboza,121452.html

  • @Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol

   > ta wojna jest iluzją

   Jaką iluzją? USA dostają 43% więcej ropy od Rosji od 1 marca, podczas gdy Europa rwie sobie włosy z głowy, stają wielkei i amłe zakłady przemysłowe wszelkich branż, pracownicy są zwalniani, a Pan twierdzi, że to iluzja? To poproszę o taki budzik, żeby mne z tej traumatycznej iluzhi obudził.
   Cytat z podanego przez pana linka:
   "administracja prezydenta Joe Bidena nie umieściła na czarnej liście rosyjskich towarów rolnych, w tym nawozów, w następstwie inwazji na Ukrainę. Mimo to wiele zachodnich banków i handlowców trzyma się z daleka od rosyjskich dostaw z obawy, że naruszy szybko zmieniające się przepisy."

   • @Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol#Joanna M.Wiórkiewicz

    Może nie chodzi tu o F.R. tylko o U.E. ?. Salute.

    • @Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol#Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol

     Mnie się od początku wydaje, że chodzi o załatwienie dwóch much jednym uerzeniem jankeskiej klapy: Rosji oraz Europy.

  • @Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol

   Czy dla rannych Ukrów wojna jest iluzją? Czy złudzeniem są ich rany? Czy złudzeniem jest ich samobójcza głupota i naiwna wiara w banderowską propagandę?

  • @Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol

   Brytyjczycy byli zszokowani rosyjskimi cenami.
   A co z sankcjami?
   "Witamy w Rosji "zniszczonej" przez sankcje, gdzie ceny spadają, a obywatele bawią się tak, jakby nie było kryzysu. Tak zaczął swój artykuł Will Stewart, felietonista brytyjskiego tabloidu The Sun. Co go zaskoczyło i zdenerwowało w supermarriecie „Пятерочка”? I jak doszedł on do wniosku, że życie w Rosji jest bardziej opłacalne niż w Wielkiej Brytanii?
   Życie stało się lepsze, życie stało się przyjemniejsze
   Po rozpoczęciu operacji specjalnych na Ukrainie w lutym 2022 roku Boris Johnson (były premier Wielkiej Brytanii—ok. obiecał, że zachodnie sankcje "spowodują kulejącą rosyjską gospodarkę"
   W marcu Lise Truss, jeszcze minister spraw zagranicznych, ogłosiła 65 sankcji przeciwko Rosji i wściekle oświadczyła: "Putin nie powinien mieć złudzeń. Jesteśmy zjednoczeni z naszymi sojusznikami i będziemy nadal zaciskać pętlę na szyi rosyjskiej gospodarki. Nie będzie relaksu".
   Ale sześć miesięcy później, podczas gdy Wielka Brytania płaci cenę niszczycielskim kryzysem kosztów utrzymania, mieszkańcy Moskwy są optymistami, zauważa Stewart z pewną goryczą.
   "Nie jest to zaskakujące. Pomimo oświadczeń zachodnich polityków, że wkrótce staną w obliczu dotkliwego niedoboru żywności, kupujący w supermarkecie «Пятерочка» ładują swoje wózki na szczyt produktami, które są o połowę tańsze od naszych", pisze Stuart.
   W sierpniu ceny żywności w Wielkiej Brytanii rosły w najszybszym tempie od czasu kryzysu gospodarczego w 2008 r., skacząc o 10,5% w ujęciu rocznym. Ale obraz jest zupełnie inny w Moskwie, gdzie ceny żywności spadły o 11,3% od początku roku.
   Wódka, chleb i kapusta
   Potem Will Stewart najwyraźniej wziął ten sam wózek w "Пятерочке", uzbroił się w kalkulator i zaczął liczyć. Odkrył, że na półkach sklepowych koszt kapusty spadł o 40% w 25 regionach i o 33% w całym kraju. Ziemniaki spadły o 28%, buraki o 27%, winogrona o 16%, banany o 14%, pomidory o 14%, marchew o 13%, gruszki o 11%, a jabłka o 6%.
   Niektóre ceny w ogóle się nie zmieniły, zauważa dziennikarz The Sun. "Tak więc najpopularniejsza wódka w Rosji, Пять озёр, nadal kosztuje 379 rubli (5,40 funta) za butelkę 350 ml." Ale "Пять озёр" nie wlewa się do pojemników po 350 gramów, a teza o jego superpopularności wydaje się wątpliwa. Mleko, jajka, torebki herbaty i cukier również ostatnio spadły w cenie, ale są droższe niż przed rozpoczęciem kryzysu, powiedział Stewart. Ziemniaki kosztują 43 pensy za kilogram, jabłka 1,86 funta, a bochenek chleba 57 funtów – około połowy ceny Wielkiej Brytanii. Ale niektóre towary kosztują tyle samo, na przykład mielona wołowina w cenie 8,50 funta szterlinga za kilogram, "Brytyjczyk starannie obliczył.
   "Gas Station Country" wygrywa we wszystkim
   Oprócz rosnących cen żywności, Wielka Brytania odnotowała wzrost cen paliwa do samochodów, powiedział Stewart.
   "W czerwcu mieliśmy rekordowe ceny: benzyna bezołowiowa kosztowała 1,91 funta szterlinga za litr, podczas gdy w Rosji kosztuje od 63 do 78 pensów za litr. Zostaliśmy też z rosnącymi rachunkami za prąd. Ceny gazu były już wysokie przed kryzysem, ponieważ popyt wzrósł po zniesieniu ograniczeń anty-Covidowych" – pisze Stuart.
   Ale po rozpoczęciu operacji specjalnej na Ukrainie ceny gwałtownie wzrosły, ponieważ Rosja jest jednym z największych na świecie producentów gazu, stwierdził dziennikarz.
   "W Rosji średni miesięczny wzrost cen energii elektrycznej wyniósł 10%, a w Wielkiej Brytanii oczekuje się, że rachunki za energię elektryczną wzrosną o 80%" - podsumował Stewart.
   "Boris Johnson pomylił nas z głupcami"
   Następnie dziennikarz The Sun "poszedł do ludzi" i wziął (a może po prostu wymyślił) kilka wywiadów ze "zwykłymi Rosjanami" i przeniósł wszystkie ogłoszone ceny z rubli na funty. To zabawne!
   W Petersburgu, rodzinnym mieście Putina, 34-letni kierowca Igor Iwanow i jego 28-letnia żona Anya, księgowa, zarabiają 18 000 funtów za dwie osoby i mieszkają w dwupokojowym mieszkaniu. Igor powiedział The Sun: "Stoimy w obliczu dziesięcioprocentowego wzrostu rachunków za energię elektryczną, wzrosną one do około 43 funtów miesięcznie. Nie zamierzamy zamarzać".
   Cóż, w końcu nie bez ulubionych rosyjskich "oligarchów". 39-letnia Sofia, żona milionera i zwolenniczka Władimira Putina, znalazła sposoby na zakup swoich ulubionych markowych ubrań w Wielkiej Brytanii, pisze Stuart.
   Powiedziała: "Boris Johnson pomylił nas z głupcami”. Jesteśmy wystarczająco bogaci, aby kupować ubrania i perfumy z innych krajów, nawet z tych, które rzekomo "zabraniają" Rosjanom chodzić do sklepów. "
   Ogólnie rzecz biorąc, dobrze jest mieszkać w Rosji - nie zimno, niedrogo, a jeśli masz pieniądze - więc ogólnie piękno.

 • "USA obecnie kupują od Rosji ponad 40% więcej ropy niż przed wojną na Ukrainie..."

  ---------------------------------
  Od początku wojny na banderlandzie twierdzę, że jest to ustawka pomiędzy V kolumnami czarciego pomiotu wywijającymi i USrahellem i Rosją.
  Wniosek?
  To, że na skutek wydarzeń na banderlandzie mamy przyspieszenie likwidacji Białej Europy - wiedzą wszyscy - jednak równocześnie odbywa się także likwidacja Białej Ameryki - co nie wynika z tego artykułu.

 • Czas aby

  Zamknac EU granice i kazdy kraj rozprawi sie z syjonistyczna Banda. Jak ? To sprawa kazdego indywidualnie

 • Wiadomość na TV RT Deutschland 06.09.2022.

  Źle naprawione turbiny przez Siemensa w Kanadzie.

  Stoppt die Lieferung vollständig.

  Gazprom hat die Gaslieferungen über Nord Stream 1 komplett eingestellt.
  Czyli- Gazprom całkowicie wstrzymał dostawy gazu przez Nord Stream 1.

  No to germany w panice, a cena gazu natychmiast wzrosła o następne 30 %.
  W NL także jest wzrost cen dotyczących żywności o 12% do 15%.

  A banderowska swołocz bez problemów otrzymuje nowe dostawy ciężkiej broni i miliardowe dotacje by móc mordować ludność.

  Pozdr.:))

  • Wiadomość na TV RT Deutschland 06.09.2022.#Monaco

   Turbiny Simensa nie posiadają dokumentacji serwisowej , czyli Kanada złamała procedurę . Teraz mamy tego skutki . Salute .

   • Wiadomość na TV RT Deutschland 06.09.2022.#Monaco#Repsol

    Wyczytałem parę dni temu, że Polska ma już w 100% wypełnione rezerwy gazu.

    https://www.wnp.pl/gazownictwo/polskie-magazyny-gazu-wypelnione-w-100-proc,616644.html

    Ale czy to prawda ? Bo nie mogą tego znaleźć potwierdzenia w niezależnych źródłach.

    Pozdrawiam :))

    • Wiadomość na TV RT Deutschland 06.09.2022.#Monaco#Repsol#Monaco

     Podobno prawda, że polskie "chraniliszcza' są zapełnione na 100 %. Ale to jedna siódma potrzeb na zimę. Czyli już w grudniu magazyny gazu staną się puste. Jak na razie Norwedzy odmawiają głupim polskojęzycznym rządziuchom obniżyć ceny na swój gaz, ale te rządowe debile próbują ich przekonać do tego, chociaż jakaś ministerka energii z Oslo powiedziała już, że Norwegia nie uszczupli dostaw do innych krajów Europy po to, aby Polska dostała więcej gazu. Co sobie Polak wygłosował, to Polak będzie miał.

    • Wiadomość na TV RT Deutschland 06.09.2022.#Monaco#Repsol#Monaco

     Nasze magazyny mają służyć nam , banderlandowi i UE . Niestety ich kubatura nie wystarczy nawet dla nas . Cokolwiek z tego wynika jest złe . Ciekawe analizy były na portalu CIRE jeszcze przed jego złupieniem przez argumenty służb . Salute .

  • Wiadomość na TV RT Deutschland 06.09.2022.#Monaco

   UE w jej obecnej postaci jest skazana na rozkład.
   UE w obecnej formie jest skazana na upadek z powodu ogólnego pogorszenia sytuacji na świecie, który pogrążył Europę w kryzys, a także wzmocnienie światowej roli Rosji.

   Należy pamiętać, że Unia Europejska została utworzona w 1992 r. - bezpośrednio po upadku ZSRR, to znaczy w momencie maksymalnego osłabienia Federacji Rosyjskiej.

   W latach 90. Europa rozkwitła w: 1) napad Rosji przez Zachód; 2) Z powodu likwidacji „zagrożenia komunistycznego”. Dzięki temu Europejczycy przez pewien czas wpadli w warunki cieplarniane, a także kraje UE rozciągnięte w UE, które straciły silnego patrona w osobie ZSRR.

   Więc UE zaczęła rosnąć i kwitnąć. Ale dobre życie nie trwało długo: przez około 10 lat pieniądze „Sowietów” zostały zjedzone, zaczęły się problemy.

   Jednym z głównych problemów UE jest to, że to stowarzyszenie korzystnej sytuacji na Zachodzie, w niekorzystnej UE staje się źródłem niepotrzebnych trudności. W związku jest zbyt wielu uczestników (27), mają bardzo sprzeczne aspiracje, a następnie istnieje biurokracja, aby się zgodzić i rozwiązać wszystko.

   Kolejna trudność: bogate kraje UE, takie jak Niemcy, Belgia, Francja, wnoszą większy wkład w funkcjonowanie UE i faktycznie karmią biednych uczestników - Bułgarii, Rumunii i innych.

   Prowadzi to do wewnętrznego niezadowolenia i jest jednym z powodów, dla których na przykład Wielka Brytania wyszła z UE, a Szwajcaria nie chciała tam wchodzić: po prostu nie palą chęci karmienia osób z zewnątrz.

   Głównym problemem UE jest kontrola Stanów Zjednoczonych, w związku z tym UE jest na ogół stanowiskiem antyrosyjskim, w innym przypadku zgodziliby się z Federacją Rosyjską przez długi czas.

   Jeśli UE nie będzie przestrzegać Stanów Zjednoczonych, gospodarka UE zostanie zniszczona przez sankcje, które Rosja jest w stanie wytrzymać, ale Europa nie jest. Dlatego przywódcy UE równoważą: oficjalnie są z USA, nieoficjalnie wielu z Federacją Rosyjską i czekają na upadek Waszyngtonu. Kiedy Stany Zjednoczone zyskają coraz więcej problemów, a ich uścisk osłabnie, UE lub przynajmniej to, co pozostanie, będzie miało naturalnie pod patronat Rosji.

   Rosja może dać Europejczykom wszystko, czego chcą: gaz, ropę, ochronę, duży rynek sprzedaży - to znaczy wszystko, co mieli, otrzymają to wszystko.


   Źródło: https://ruvesna.su/news/1662802927

 • @ All

  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/przygotowania-do-zmiany-kursu-w-bu%C5%82garii-nie-ma-innego-wyj%C5%9Bcia-jak-negocjacje-z-gazpromem/ar-AA11xuLA?li=BBr5CAq Jest coraz weselej , najpierw Węgry teraz Bułgaria . Salute .

  • @ All#Repsol

   To drugi obok Orbana przywódca, który dba o dobro narodu. Jeżeli znajdzie się jeszcze jeden to Niebiosa mogą odwrócić nieszczęście, jakie może spaść na tę Sodomę i Gomorę.

   • @ All#Repsol#Joanna M.Wiórkiewicz

    „Minęła era ich pasożytnictwa”: Wołodin powiedział, że Zachód nie będzie już żył kosztem Rosji. Przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin nazwał kraje zachodnie pasożytami i powiedział, że skończyła się era ich prosperity, opartej na eksploatacji tanich surowców energetycznych z Rosji.
    „Decyzją o wprowadzeniu „pułapu” cen rosyjskiej ropy i gazu państwa G7 uznają nieskuteczność sankcji nałożonych wcześniej na Rosję. Waszyngton i Bruksela musiały zrezygnować z całkowitego zakazu korzystania z naszych zasobów energetycznych. Próba ich wymiany nie powiodła się. Za granicą uświadomili sobie swoją zależność od naszego kraju.
    To, co urzędnicy w stanach G7 nazywają „pułapem” cen, będzie „dołem”. Rynek światowy nie ogranicza się do siedmiu krajów. Ponad 80% światowej populacji nie popiera sankcji wobec Rosji. Cena limitu ogłoszona przez Zachód stanie się dolnym słupkiem. O tym, jaki będzie koszt surowców energetycznych, zadecyduje rynek i zobowiązania umowne. Zachodni model gospodarki światowej, oparty na zasadach kolonialnych, stał się przestarzały. Kraje G7 nie będą już mogły istnieć, eksploatując resztę świata, kupując tanie surowce od Rosji i innych państw. Era ich pasożytnictwa się skończyła” napisał w swoim kanale Telegram.

 • Czy leci z nami pilot.

  Co jest grane. Polski węgiel jedzie na krainę pociąg za pociągiem, a tymczasem…Nasz kraj ma pozyskać węgiel i energię z Ukrainy.
  http://www.autonom.pl/nasz-kraj-ma-pozyskac-wegiel-i-energie-z-ukrainy/