Ramzan Kadyrow na Telegramie- odbierzemy!

Przywódca Czeczeni z silną wolą walki- "obierzemy utracone tereny. Nasi ludzie już tam są!"

Prezydent Czeczenii Ramzan Kadyrow skomentował sytuację na kierunku charkowskim, mówiąc, że w tej sytuacji rosyjskie ministerstwo obrony popełniło błędy, które będą musiały zostać naprawione. Wszystkie te miasta zostaną jednak wyzwolone, a kontrola nad Bałaklejami, Kupiańskiem i Izyum zostanie przywrócona.

Zdaniem Kadyrowa, resort wojskowy popełnił błąd, nie wydając oficjalnych oświadczeń na temat obecnej sytuacji.

-Jeśli specjalna operacja wojskowa nie zostanie jak najszybciej zmieniona, zaapeluje do rządu i MON o wyjaśnienie, co się dzieje. Ponadto Kadyrow obiecał, że wszystkie utracone terytoria i miasta zostaną zwrócone.

Powiedział, że ministerstwo obrony wydało oświadczenie o konieczności wycofania się z tego obszaru, tłumacząc to strategią wojskową i koniecznością oszczędzenia życia rosyjskich żołnierzy.

-Ja, Ramzan Kadyrow, przekazuję Państwu oficjalne oświadczenie, że wszystkie te miasta i miasteczka zostaną zwrócone. Nasi chłopcy już tam są. Kolejne 10 tysięcy bojowników jest gotowych do wyjazdu, w najbliższym czasie dotrzemy do Odessy

- mówi na swoim kanale Telegram czeczeński przywódca.

Szef Republiki Czeczeńskiej powiedział, że do strefy operacji specjalnych wysłano już kilka jednostek z Czeczenii, a kolejne zostaną wysłane wkrótce. Kadyrow zapowiedział też, że odbędzie się spotkanie z korespondentami wojskowymi, na którym będzie mowa o patriotyzmie.

-W najbliższym czasie spotkamy się z korespondentami wojskowymi, wyjaśnimy im, co oznacza patriotyzm. Patriotom nie wolno się obrażać, jeśli ktoś zrobił coś złego. Musimy zjednoczyć ludzi wokół nas

Przypominam, że Kadyrow już cztery tygodnie temu publicznie via Telegram zwracał się do prezydenta Putina o zmianę taktykiSOW. Uważał spowolnienie za będne. Proponował, że jego ludzie w większej ilości mogą rozprawić się z AFU. Jego list otwarty nie został wysłuchany. Wówczas Kadyrow chciał się wycofać całkowicie z operacji, ponieważ widział, co się święci.

Joanna M.Wiórkiewicz

Joanna M.Wiórkiewicz - Komentarze niemerytoryczne są usuwane. Autorzy komentarzy obraźliwych są blokowani.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.08

liczba ocen: 13

 • "Odbierzemy utracone tereny" - wie co mówi.

  bo Rosja rozpoczęła wojnę totalną na Ukrainie. "Uderzono Charkowskie CHPP-5 i Zmiiwskie CHPP w obwodzie charkowskim, Pawłograd CHPP-3 w obwodzie dniepropietrowskim, CHPP Krzemieńczug w obwodzie połtawskim. Ataki przeprowadzono z wód Morza Czarnego i Kaspijskiego. ️
  Skok i ostry deficyt energii doprowadziły do braku mocy wytwórczych. Przeniesienie dodatkowej mocy wzdłuż pierścieni zasilających linii energetycznych 750 kV i 330 kV nie doprowadziło do wyeliminowania problemów w sieci.
  Ze względu na spadek częstotliwości w podstacjach ochrona zaczęła działać, odłączając najpierw dużych konsumentów, a następnie całe regiony. Dwie ukraińskie elektrownie jądrowe naraz - Chmielnicki i Jużnoukrainska zaczęły odłączać bloki energetyczne z powodu braku możliwości przesyłania wytworzonej energii elektrycznej do sieci". Około 9 mln. ludzi pozostaje bez prądu, a to jeszcze nie koniec. https://voenhronika.ru/

 • Playset // Około 9 mln. ludzi pozostaje bez prądu,

  a to jeszcze nie koniec. https://voenhronika.ru/ //

  A to dopiero początek.Następne będą hydrostacje.A potem węzły kolejowe.
  Oficjalnie to się nazywa "wchodzimy na nowy Specjalnej operacji wojskowej"
  Jak kilka tygodni temu prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Władimirowicz Putin powiedział że "jeszcze niczego nawet nie zaczęliśmy" to było mu wierzyć.

  • Playset // Około 9 mln. ludzi pozostaje bez prądu,#ikulalibal

   Albo się obudził, ewentualnie go obudzono, bo żarty już się skończyły. Poczekajmy, czy będzie jeszcze mobilizacja gdyż siły tam zgromadzone są za małe - brakuje przede wszystkim piechoty i dobrych środków łączności, bo te zakupione w Chinach przez ludność utknęły w urzędach celnych.

   • Playset // Około 9 mln. ludzi pozostaje bez prądu,#ikulalibal#Playset

    //czy będzie jeszcze mobilizacja gdyż siły tam zgromadzone są za małe //

    Mobilizacji nie będzie. Natomiast konieczna jest zmiana przepisów prawa.
    Setki tysięcy mężczyzn pragnie wziąć udział w SOW. To oficerowie i żołnierze zwolnieni ze służby w ramach "reformowania armii" przez ministra Sierdiukowa (poprzednika Szojgu) Rzecz idzie o około 150.000 wyszkolonych sołdatów.
    Druga grupa to tak zwane "firmy ochroniarskie" które tak naprawdę są armiami z wysoko wyszkolonymi specjalistami w wojennym rzemiośle.To ponoć 200.000 ludzi.
    O konieczności prawnych uregulowań i odejściu od fikcji mówiło się już od lat a teraz jak raz jest okazja.
    Są też tysiące ludzi nie wchodzących w wymienione grupy a jednak chcących brać udział w działaniach na Ukrainie.Aby mogło się to urzeczywistnić potrzebna jest zmiana przepisów o "wolontariacie". Na razie co bardziej zażarci jeżdżą do DNR czy LNR "na wariata".Zgodnie z przepisami nie przysługuje im ani broń ani odzież ani zakwaterowanie, po prosu nic.Teoretycznie nie istnieją.

    • Playset // Około 9 mln. ludzi pozostaje bez prądu,#ikulalibal#Playset#ikulalibal

     Są niepotwierdzone informacje, że za miesiąc ma być wypowiedziana wojna Ukrainie, więc i mobilizacją najprawdopodobniej zostałaby przeprowadzona. Te siły które wymieniłeś - byłyby zbyt małe na denazyfikacje całej Ukrainy.

 • Playset //Są niepotwierdzone informacje, //

  "Niepotwierdzona informacja" to nie informacja a pogłoska.Nazywajmy rzeczy po imieniu.
  Poza wszystkim uważam że decyzja o wypowiedzeniu wojny to problem takiej rangi że decyzje dotyczące go ustalane są w ścisłym kręgu a prawdopodobieństwo że ktoś z tego hermetycznego kręgu podzieli się wiedzą w sieciach społecznościowych jest równa zero.

  • Playset //Są niepotwierdzone informacje, //#ikulalibal

   Są i celowe przecieki. B/o

   • Playset //Są niepotwierdzone informacje, //#ikulalibal#Jakub1

    "Ukraina" nie istnieje, oznajmil sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon w kwietniu 2014r.
    Zatem tamtejsza wojna to sprawa wewnetrzna Rosji.
    Zas twor o nazwie "Ukraina" (URL) utworzyli zydobolszewicy na poczatku lat 1920-tych.

    Prawo miedzynarodowe to bajki dla naiwnych, poniewaz w praktyce USA i NATO napadly na Irak, Libie i Serbie bez wypowiedzenia wojny i zrobily to pod haslami:
    "walki o demokracje" , "walki z terroryzmem" i "walki z okrucienstwem i zbrodniami wojennymi" , i wystarczy, ze media naglosnia powod ataku zbrojnego i ciemnota uwierzy w kit propagandowy mediow i rzadow bioracych udzial w inwazji zbrojnej.

    Kolejny fakt informuje o tym, ze od ponad 230 lat ZYDZI WYWOLUJA REWOLUCJE I WOJNY SWIATOWE (od rewolucji we Francji w 1789r , az po dzisiejsza wojne na UPA-inie 2022r).

    Rosja toczy wojne na wielu frontach, czyli nie tylko wojskowym/militarnym.

    W praktyce, przegrana bitwa nie oznacza przegranej wojny.
    R.Kadyrow jest przykladem bojownika, ktory zna sztuke wojenna i m.inn. wypunktowal bledy Kremla.
    Z drugiej strony w wojnie na UPA-inie wzieli udzial zolnierze rosyjscy slabo doswiadczeni w dzialaniach wojennych oraz mieli przykazane, zeby uwazac na ludnosc cywilna, ktora z kolei jest zainfekowana banderyzmem i tak samo szkodliwa jak banderowcy w czasie II w.s.
    Dlatego o tych sprawach nie powinni decydowac politycy na Kremlu , ale oficerowie na froncie walki z banderowcami.

    Uwazam, ze Kreml rozwaza rozne opcje i nalezy poczekac na ruchy Kremla.

 • Najnowsze informacje.

  "Przygotowywana jest zmiana statusu SVO" - powiedział politolog Marat Bashirov, powołując się na źródło na Kremlu. Przypomnimy, wczoraj rosyjskie siły zbrojne zaczęły zadawać precyzyjne ciosy systemowi energetycznemu Ukrainy. Rosja będzie dążyć do realizacji wszystkich celów Specjalnej Operacji Wojskowej – powiedział Pieskow.
  Krążą informacje, że Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy przygotowuje operację w kierunku Zaporoża, której celem jest przywrócenie kontroli nad ZNPP i dostarczenie Ukrainie prądu zobaczymy ?

  • Nie da się#Good Old Rebel

   Nareszcie jakis glos rozsadku.

   p.s.
   Zydowski aktor z kociego teatru Zelenski wtopil sie w role "ducze" i woda sodowa uderzyla mu do glowy.
   Tam chodzi o realizacje interesow ZYDOW z USA i Izraela na UPA-inie, ktorzy robia to lapami UPA-incow, doslownie jak to robil A.Hitler w czasie II w.s. , ktory obiecal im UPA-ine.
   Jest w tym rowiez wina LOBBY UPA-inskiego w USA i Kanadzie, i ich przywodcow.
   Tymczasem nic nie ma za darmo.
   Jednoczesnie to jest dowod, ze nie wyciagneli wlasciwych wnioskow z HISTORII.

 • Dalsze informacje z frontu.

  "Sytuacja w kierunku Słowiańsk-Barvenkovsky od 17.30 w dniu 12 września 2022 r.

  Po wycofaniu jednostek z Izyum i okolic część sił alianckich zajęła się obroną na lewym brzegu rzeki Oskol. Jednostki rosyjskich sił zbrojnych nadal utrzymują osady Studenok i Oskol na przeciwległym brzegu.
  Najtrudniejsza sytuacja rozwija się w okolicach Limanu, w pobliżu którego przez trzy dni z rzędu toczą się bitwy niewielkiego garnizonu Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej i Nm ŁRL z przeważającymi siłami wroga. Jednostki sił alianckich odparły już kilka ataków, ale Siły Zbrojne Ukrainy nie zmniejszają ataku. Ataki artyleryjskie są przeprowadzane na nacierające jednostki wroga.
  W rejonie wsi Zakotne ukraińskie formacje były w stanie dokonać przeprawy przez płytki Doniec Siewierski i przenieść sprzęt, aby dotrzeć do Jampola, osłonić i szturmować Liman od wschodu.
  Celem Sił Zbrojnych Ukrainy jest zdobycie przyczółka na prawym brzegu Siewierskiego Dońca w celu rozwinięcia ofensywy wobec Krzemiennej w ŁRL.

  • Dalsze informacje z frontu.#Playset

   Czyli dalej doopa blada. Pardon mois.

   • Dalsze informacje z frontu.#Playset#Joanna M.Wiórkiewicz

    Niekoniecznie, gdyż trzeba troszeczkę czasu, aby przerzucić siły odwodowe i uzbrojenie. Atak na energetykę powinien chwilowo powstrzymać przerzucanie sił banderowskich, lecz nie na długo. Do akcji powinno także wkroczyć lotnictwo. Wszystko zależy od tego czy "car" podejmie decyzję o dalszych atakach na infrastrukturę i logistykę. Jeśli nie - to nawet nie chcę "krakać', co może być dalej.

  • Dalsze informacje z frontu.#Playset

   //Dalsze informacje z frontu. //

   Zapomniał pan dodać że z frontu wojny informacyjnej.
   Proszę podać źródło swojej informacji albowiem właśnie w tej chwili słucham ambasadora DNR w Moskwie Radiona Mirosznika i on nie potwierdza nic z tego co pan twierdzi.
   https://vk.com/video/@solovievlive?z=video-52620949_456248822%2Fclub52620949%2Fpl_-52620949_-2


   //Jednostki sił alianckich odparły już kilka ataków, ale Siły Zbrojne Ukrainy nie zmniejszają ataku. Ataki artyleryjskie są przeprowadzane na nacierające jednostki wroga. //

   Że niby jak? "alianckich" "siły wroga" ?

   Jeśli się chce udawać obiektywnego to trzeba bardziej przyłożyć się do szczegółów.
   Lub nie robić tajemnicy z tego z której strony barykady pochodzą pańskie narracje.

   Ja na przykład nie kryje się z tym że codziennie wbijam szpilki w woskową lalkę przedstawiającą Zeleńskiego i że wyczekuję upadku ukraińskiego państwa.

   • Dalsze informacje z frontu.#Playset#ikulalibal

    To co zmieściłem jest raportem wojskowym FR, znajdziesz go także na blogu Bruska - nie pamiętam jednak kto go tam umieścił, bo jest tam już ok. 350 komentarzy. Ty natomiast przestań trollować zamieszczając bzdury dla naiwnych i ogłupiać jeszcze wierzacych, żeś nie ćwierćinteligent.

    • Dalsze informacje z frontu.#Playset#ikulalibal#Playset

     //To co zmieściłem jest raportem wojskowym FR, znajdziesz go także na blogu Bruska //

     Nie łżyj bezczelny banderowcu.
     Żaden "raport wojskowy" i żaden "blog Bruska";jedynym uprawnionym do podawania komunikatów z sytuacji na froncie jest przedstawiciel ministerstwa obrony generał-porucznik Igor Konaszenkow.
     I tylko jego komunikaty,wygłaszane co najmniej trzy razy dziennie, mają charakter "informacji" wszystko inne to:fama,pogłoska,plotka,gadanina itd itp

     PS
     Pragnę autorkę panią Joannę M.Wiórkiewicz wyczulić na to aby nie zezwalała na kłamstwa tak oczywiste że aż niewiarygodne że ktos się ich dopuszcza.

 • Jakub1

  Nie spodziewałem się, że znajdzie się jeszcze ktoś myślący i mający umiejętność analizy dostępnych informacji. Może się Pan spodziewać na Neonie trollowskich ataków i minusowania. Proszę to olać. Pozdrawiam potrafiącego jeszcze myśleć - bo tutaj to ewenement.

 • @ Playset i spolka z o.m.

  Zapewne jestes znerwicowany i nie masz doswiadczenia wojskowego.
  Poza tym musialbys siedziec w glowie W.Putina, zeby wiedziec co mysli i zamierza Putin.

  Ja przyznaje sie do tego, ze nie jestem zwolennikiem Putina, bo Putin to KAMELEON, ktory zmienia kolory, zeby podejsc ofiare i ja pozrec, i podalem na ten temat przyklady w przeszlosci na co narazilem sie zwolennikom W.Putina. A teraz zwolennicy Putina sami odwrocili sie od Putina, poniewaz Putin zawiodl ich oczekiwania.

  Z kolei KAMELEONIADA (zmiana zabarwienia politykow i przywodcow panstw) jest praktykowana we wszystkich panstwach swiata, a nawet w zyciu codziennym ludzi, ktorzy pozornie usmiechaja sie do innych, a w srodku drzemie w nich potwor.
  Ale jak dotychczas, Putin wydymal J.Bidena (obszedl sankcje), tak jak wczesniej wydymal B.Obame i cala swite zydowskich doradcow Obamy i uwazam, ze Putin jest wielkim graczem, ktory ogral takie wielkie figury, jak: Bidena i Obame, i to dodaje Putinowi specjalny status i pozycje w grze swiatowych MAFIOZOW i Putin jest taki sam jak oni.

  Zatem zlosliwe uwagi komentatorow pod adresem W.Putina, ze jest "nieudolny" , "pustoglowy" etc , osmieszaja samych komentatorow, ktorzy nie dorosli umyslowo i politycznie , zeby pelnic role prezydenta panstwa jak W.Putin.
  A najwiekszy zamet odnosnie W.Putina robi "Lenin z Lodzi" , czyli P.Zieminski z WPS , ktory byl wczesniej ZAGORZALYM ZWOLENNIKIEM W.Putina, a teraz obsrywa W.Putina.

  Wojna toczy sie na wielu frontach (militarnym, ekonomicznym, energetycznym, finansowym, informacyjnym, politycznym etc) i generalnie W.Putin wygrywa, podczas gdy wielu tutejszych dupkow nie ma o tym pojecia i leje wode na mlyn anty-putinowskiej propagandy, jak P.Zieminski i spolka.

  Wniosek z tego taki, ze W.Putin pokazal i dal przyklad, ze ZYDO-ANGLOSASKA MAFIA MIEDZYNARODOWA jest do pokonania, tylko trzeba wiedziec jakimi metodami - ja podalem swoje metody 27 lat temu ukladajac "5 przykazan Polaka".
  Z kolei W.Putin ma wieksze mozliwosci i glowice atomowe.

  p.s.
  Jak bedziecie sami odrabic prace domowa to przestaniecie obrabiac dupe W.Putinowi, jak pospolite plociuchy.