USA: tajemnicza rakieta w Przewodowie nie pochodziła z Rosji

Urzędnicy Pentagonu pod warunkiem zachowania anonimowości: w terytorium Polski uderzył pocisk ukraińskiego systemu obrony powietrznej

Główne amerykańskie media, powołując się na źródła wywiadowcze USA i najwyższych urzędników Pentagonu, napisały, że eksplozje w pobliżu polskiej wsi Przewodów pod Lublinem nie były wynikiem rosyjskiego uderzenia rakietowego. W szczególności artykuł z takimi twierdzeniami został opublikowany w amerykańskiej Associated Press.

Publikacja podała, że Pentagon doszedł do wniosku, iż na terytorium Polski uderzyła rakieta ukraińskiego systemu obrony powietrznej.

Z raportu:

Trzech urzędników (w wywiadzie i Pentagonie) powiedziało pod warunkiem anonimowości, że wstępne dowody sugerują, że uderzenie zostało przeprowadzone przez rakietę ukraińskiego kompleksu obrony powietrznej. Została ona wystrzelona przez ukraińskie wojska w celu przechwycenia rosyjskiej rakiety zbliżającej się do jednego z obiektów infrastruktury elektrycznej.

W punkcie tym podano, że urzędnicy podzielili się tą informacją "poufnie" i prosili o nie podawanie ich nazwisk, gdyż nie byli upoważnieni ze względu na zajmowane stanowisko do publicznych komentarzy o takim charakterze.

Publikacja ukazała się na tle wypowiedzi prezydenta Bidena na Bali gdzie obecnie przebywa,  który  wskazał na niskie prawdopodobieństwo, że uderzenie na Polskę zostało przeprowadzone przez rakietę z terytorium Rosji.

Sledztwo w Polsce prowadzi prokuratura generalna, a władze zaapelowały do obywateli o spokój, zaznaczając konieczność oczekiwania na oficjalne informacje.

Teraz wszystkie oczy zwrócone są na to, jak Polska przedstawi wyniki swojego śledztwa - w końcu będzie musiała nazywać rzeczy po imieniu i mówić o ukraińskiej rakiecie. Według wszelkiego prawdopodobieństwa śledztwo albo będzie się wlokło przez wiele miesięcy, albo ogłosi "niezamierzone działania AFU spowodowane zmasowanymi uderzeniami rosyjskimi".

Joanna M.Wiórkiewicz

Joanna M.Wiórkiewicz - Komentarze niemerytoryczne są usuwane. Autorzy komentarzy obraźliwych są blokowani.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.6

liczba ocen: 20

 • Associated Press.

  Rakieta, która spadła na terytorium Polski, została wystrzelona przez Siły Zbrojne Ukrainy - informuje agencja ●• Associated Press. •●

  Powołując się na urzędników amerykańskich, agencja twierdzi, że pocisk, który spadł w Polsce, został wystrzelony przez siły ukraińskie w celu zestrzelenia rakiety.

  Wcześniej amerykańska TV stacja CNN poinformowała, że samoloty NATO śledziły trajektorię ukraiñskiego pocisku.

  Pozdrawiam :)

  P.S.
  Czy jest dla adminów wiadome ?, że alternatywny ● NEON24.org ● nie działa.

  ▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪

  • Associated Press.#Alfax

   Rząd się ośmiesza wzywając na dywanik rosyjskiego ambasadora.

   • Associated Press.#Alfax#Joanna M.Wiórkiewicz

    Ciekawe czy nasze Ministerstwo Spraw Obcych przeprosi ambasadora Rosji? Powinni brać przykład z Amerykanów.
    "Amerykanie nie są tacy źli. Oni napadną ale potem zawsze przeproszą" - św.p. B. Smoleń

  • Associated Press.#Alfax

   Nie śledziłem, ale podobno rosyjskie rakiety zaczęły fruwać po 18 tej - to do czego ukraińcy strzelali?

   • Associated Press.#Alfax#Alain1952

    Suchy pedalaż!

  • Associated Press.#Alfax

   > P.S.
   Czy jest dla adminów wiadome ?, że alternatywny ● NEON24.org ● nie działa.
   ----------------------------------------
   Adminom, a właściwie moderatorom treści jest to wiadome. Prawdziwi admini mają dostęp do zarządzania plikami na poziomie protokołu FTP, poza tym mają dostęp do serwera itd. Adminem jest tylko Prezes i był warunkowo dżon. Pana Oparę nie zaliczam do tej kategorii, ze znanych względów, nawet gdy ma pełny dostęp. Znaczy oni ani nie są informatykami ani nie mają odpowiedniego dostępu. To zwykli cenzorzy bez mocy do administrowania serwerem i plikami. Oni tylko pozycjonują. Wg Astry to nawet nie są wstanie uwiarygodnić nowych blogerów.

   Mój ostatni wpis na ten temat to był taki:
   Kategoria Domysły c.d.
   Sytuacja się zaogniła. Dżon zdjął 13 listopada pliki Neon24 z domeny org (na AS53589 PLANETHOSTER-8, CA). Jak można było zauważyć pliki na domenie .org były starsze o ok. 3 miesięcy. Co to znaczy? Wg mojego domysłu, dżon zrezygnował, czyli uciekł.

   Jego inicjatywa wyciągnięcia Neonu24 do Kanady nie udała się, gdyż wtedy prezes Lipski (Lipao45) i ci w Polsce co za nim stoją stracili by kontrolę.
   Domena neon24 pozostaje więc w Polsce. Pozostaje na surowym skrypcie, na którym ja nie będę publikować. Roboty internetowe bojkotują skrypt o niezliczonej ilości błędów jak ten aktualny NE24. Nigdy nie będzie na takim skrypcie wzrostu zasięgu!
   Dla siebie to ja mogę publikować na TT. Tam zresztą skutecznie odrabiam zasięg po 3 latach blokady.
   Ocena
   Dżon odrestaurował wszystkie pliki na mojej poddomenie. Okazuje się, że zrobił wyjątek dla mnie. Fotki na wielu innych poddomenach nie zostały odrestaurowane. Dżon pokazał, że potrafi, ale pewnie coś mu się przestało podobać. Przypomina mi zachowanie paru blogerów NE. Tylko jeden z nich miał pojęcie o programowaniu, to był Gallux.

   Więcej komentowałem pod notką Astry
   https://astra.neon24.info/post/169866,dyzury-administracyjne#comment_1954101
   i dalsze.
   Ważne jest pytać się dalej. Ja już proponowałem Moratorium. Lecz tu nikt nie reaguje.
   Jeszcze jeden powód by przestać tu pisać.

 • "Teraz wszystkie oczy zwrócone są na to, jak Polska przedstawi wyniki swojego śledztwa - w końcu będzie

  musiała nazywać rzeczy po imieniu i mówić o ukraińskiej rakiecie."
  ------------------------
  Poseł - polski poseł - z Rybnika już orzekł, że chociaż to była banderowska rakieta - to i tak to jest wina Rosji - bo ona odpowiedzialna jest za wojnę na banderlandzie.
  Wniosek?
  Ja wymagam od polskiego posła - aby on wiedział po co i kto wskrzesił niedawno banderland i przez osiem lat ostrzeliwał owym banderlandem domy mieszkalne i ulice miast w Donbasie. Ja wymagam od polskiego posła - aby on wiedział, że banderland został stworzony po to - aby lała się ludzka krew i głównie nie wbrew pozorom - rosyjska krew a polska. Polska krew! Banderland - to narzędzie do toczenia ludzkiej krwi w czarcich, kosmatych łapkach - a kto tego nie wie - absolutnie nie nadaje się na polskiego posła!

 • Rybnik

  // polski poseł - z Rybnika//
  Szpitalowi psychiatrycznemu obcięli fundusze, skutkiem czego wielu pensjonariuszy chodzi po wolności.

 • moim zdaniem

  była to tzw. amunicja manewrująca (o zasięgu max. do kilkunastu km) produkcji krajów NATO. Wskazuje na to trafiony cel: waga towarowa w suszarni przy której wazono ciagnik ze zbozem. Tak precyzyjny i mały cel nie moze byc trafiony przypadkowo, posród wielu tydsięcy hektaró pustych pól, łak i lasów. Takim uderzeniem musi zdalnie kierować operator, namierzający przez kamerę potencjalny cel. Rozmiar leju po eksplozji wskazuje, ze nie była to rakieta z głowica bojowa. Szczątki takiej rakiety podrzucono później, dla zatarcia prawdziwego :sprawcy". Tłumaczyło by to opóźnienie i sprzecznosci w przekazach medialnych.

  • moim zdaniem#sniper

   Tam nieopodal ma się znajdowa* stacja przekazu prądu, która przekazuje prąd także na Ukrainę (oczywiscie na koszt polskiego podatnika)

   • moim zdaniem#sniper#Joanna M.Wiórkiewicz

    gdyby chcieli uszkodzić właśnie stację, to by to zrobili.

    Mogło to być ostrzeżenie, że kolejną prowokacją będzie coś większego. I nie bedą to dwie ofiary, ale kilkadziesiąt lub kilkaset. "Nokupanci" zapewne zdecydują się poczekać na to coś, a wówczas ich propaganda będzie mogła wskazać na formalny pretekst przystąpienia przez Polskę do cudzej wojny. Bałkanizacji żadnego regionu nie przeprowadza się w sposób pokojowy.

  • moim zdaniem#sniper

   "Szczątki takiej rakiety podrzucono później, dla zatarcia prawdziwego :sprawcy"...dokladnie. Zabawne ze z glownego scieku zniknela juz "sztandarowa" fotografia szczatkow BUK300
   Inscenizacja ... ( w dodatku nie uzgodniona ... !!!)... Wszystko odbylo sie "on the ground)" bez "rakiet" czy jakis tam pociskow manewrujacych..."Caly pogrzeb na nic" !!! Szkoda jak zwykle niewinnych osob. Ale czyms takim banderopiteki sie nie przejmuja

 • @ Joanna M.Wiórkiewicz

  Mnie zastanawia gdzie jest nasza obrona przeciwlotnicza , pięknie rozmontowano Wojsko Polskie . Salute .

  • @ Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol

   Dziennikarz Jurasz na Onecie twierdzi, że obrona przeciwlotnicza nie jest od tego, żeby bronic naszych pól:
   https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wybuch-w-przewodowie-obrona-przeciwrakietowa-nie-sluzy-do-obrony-miast-i-pol/cgsgdec,79cfc278

    • @ Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol#Joanna M.Wiórkiewicz#Good Old Rebel

     Jako uczen szkolny mogles brac wierszyki komunistyczne na powaznie, ale teraz , gdy juz jestes dorosly powinienies wiedziec , ze przeszedles przez pranie mozgu.

     Kilkanascie lat temu slyszalem na YT jak jeden z bylych aparatczykow komunistycznych z KC PZPR mowil na poczatku lat 1990-tych, ze propaganda komunistyczna przez caly czas klamala.... i analogicznie bylo w podrecznikach szkolnych "do nauki historii" - moj dopisek.

     U mnie w domu toczyly sie rozmowy o zbrodniach komunistycznych na Polakach, a w podrecznikach szkolnych do nauki komunistycznej propagandy nie bylo wzmianki o zbrodniach komunistycznych tylko propaganda sukcesow armii czerwonej.

   • @ Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol#Joanna M.Wiórkiewicz

    Jak Jurasz tak twierdzi to znaczy wie pewnie z " pierwszej ręki " . Strach się bać . Salute .

    • @ Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol#Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol

     Fiesta
     Twoi amerykańscy bracia są przykładem rzetelności i uczciwości w relacjonowaniu rzeczywistości... Uważam tak albowiem nigdy w tak jednoznaczny sposób ich nie zmrytykowałeś.

  • @ Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol

   Istnieje prawdopodobieństwo, że to sprawiła właśnie NASZA obrona przeciwlotnicza.
   Te rakietki S-300 posiada między innymi Słowacja.
   :D

 • Kraj należący do NATO został zaatakowany

  I to jest fakt bezsporny. Art. 5 NATO coś wspomina o tym. Tylko teraz okazuje się, że ten art. wybitnie nieporęczny. No co innego gdyby był to rakieta wystrzelona przez Rosję. Dzisiaj nasze hufce byłyby już nad Dnieprem.
  A tu się okazuje, że to "naszych" najnowszy przyjaciel zaatakował. Brat niemalże. No są ci jarmułkowi sobie braćmi. Niechby i byli. Tylko czemu tego braterstwa nie ćwiczą nad Jordanem? Albo i Amurem?
  No niechby ten brat pokajał się dzisiaj. Że to jakiś niedouczony banderowiec obsługiwał naprowadzanie rakiety. Że pomylił kierunki, bo w komputerze komendy po rusku a oni przecież zakazali używania tego języka, więc młody na przekór robił na odwrót. Zamiast na wschód skierował rakietę na zachód. Nie. Oni nie mają tego w swojej tradycji, by przyznawać się do błędów. A może oni mówią: skoro nie możemy odnieść sukcesów na wschodzie, to spróbujemy na zachodzie? Jak zdobędziemy Wrocław to już będziemy i w UE i w NATO. Za jednym zamachem. Czemu mamy przejmować się Lachami? Przecież USA wiedzieli, że zawsze mieliśmy z nimi na pieńku i cały czas nam kazali nimi nie przejmować się. No to jedziemy...
  -----------
  Teraz będzie obracanie tego art.5 NATO na wszystkie strony. I tak go już wynicują, że nigdy nie da się go zastosować.
  Tak to już bywa, jak się przystępije do kompanii największych zbrodniarzy w dziejach świata.

   • Kraj należący do NATO został zaatakowany#Maur#Good Old Rebel

    >jak rzecznik prasowy (milczącego) ukraińskiego prezydenta,

    Ależ Zeleński (Zielinski) wcale nie milczał. Odrotnie, wczoraj wieczorem wygłosił pełne hipokryzji przemówienie do Polaków pod hasłem (i z tym zwrotem) : "Polacy, jesteśmy z Wami!"

   • Kraj należący do NATO został zaatakowany#Maur#Good Old Rebel

    Sekretarz generalny NATO, Jens Stoltenberg mówił, że choć na Przewodowo prawdopodobnie spadła rakieta wystrzelona przez ukraińską obronę przeciwlotniczą, to winna incydentu jest Rosja.

    Mało tego:
    "Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksy Daniłow twierdzi, że Kijów jest w posiadaniu dowodów "rosyjskiego śladu" we wtorkowym zdarzeniu w Powodowie na wschodzie Polski."
    I wszystko jasne.

    • Kraj należący do NATO został zaatakowany#Maur#Good Old Rebel#Joanna M.Wiórkiewicz

     Matrix po prostu . Salute

    • Kraj należący do NATO został zaatakowany#Maur#Good Old Rebel#Joanna M.Wiórkiewicz

     "b-ZYD-al" J.Stoltenberg nie mogl powiedziec inaczej i to dowodzi jacy oni sa zaklamani i te klamstwa ida w swiat, a motloch w Polsce w to wierzy.

    • Kraj należący do NATO został zaatakowany#Maur#Good Old Rebel#Joanna M.Wiórkiewicz

     Jedna nieszczęśliwa , druga niewidzialna . Salute . https://www.youtube.com/shorts/ZfGV0_n7rz8

    • Kraj należący do NATO został zaatakowany#Maur#Good Old Rebel#Joanna M.Wiórkiewicz

     Jeszcze troche a propaganda UPA-inska zdobedzie mistrzostwo Europy w produkcji klamstw na godzine i maja to opanowane do perfekcji.
     Malo tego, nawet w "Polin" cwierkaja na ta sama nute.

     A tutaj kolejny "kwiatek do kozucha":

     POWIAZANIA ZELENSKIEGO Z KOLOMOYSKIM

 • Nastepne rakiety wyladuja na lotnisku Rzeszow Jasionka.

  :)

 • Jak Polakom nie wstyd???!!!!

  To polskie wojsko i polska policja bezprawnie, nielegalnie okupuja serbskie Kosowo ju od ponad 20 lat!!!
  A pyskuja i chca wojny swiatowej za jakis odprysk ukrainskiej rakiety!!!!
  Jak tym idiotom nie wstyd/
  Czy naprawde chca kolejenej wojny w Europie zanim sie ta na Ukrainie nie skonczyla??
  Banda prowokatorow!
  Teraz nawet Zaleszczyki uciekinierow nie wpuszcza


  (1) Prezydent Duda: nie była to rakieta, która była wycelowana w Polskę | TV Republika - YouTube

  (1) CHINY STANOWCZO O RAKIECIE W POLSCE - YouTube

  I bylo cymbalisow (zbyt) wielu...
  ) Wolne niebo nad Ukrainą | Tragedia w Przewodowie | T. Sakiewicz | TV R

  • Jak Polakom nie wstyd???!!!!#Tiamat

   Oh - jakież wykrzywione mordy "naszych umiłowanych przywódców" w osobach Pinokia i Judy, zapewne z bólu i smutku, że to jednak nie była "ruska rakieta" tylko "nasza ukochana banderowska" przyleciała tam gdzie przyleciało kilka milionów rzekomych "uchodźców".
   ONA TEŻ CHCIAŁA UJŚĆ Z BANDERLANDU i jej się też udało !
   Tak więc Pionokio i Juda - raczem z waszym Kaczelnikiem weźcie ze swoich spiżarni po kilka słoików z ogórkami i jedźcie na granicę robić za "obrone przeciwlotniczą". Poproście waszego brata żyda Zelenskiego, żeby zorganizował wam szkolenie ze stącania ruskich rakiet i samototów przez te bohaterskie babcie upadlińskie, hehehe !
   KST

 • oj tam oj tam

  to tylko jakiś oporny polski rolnik nie chciał banderowcom haraczu płacić

 • Duda zaprzecza wystrzeleniu rakiety przez Rosjan

  • Duda zaprzecza wystrzeleniu rakiety przez Rosjan#Neonowicz

   Wczoraj w ciągu kilku godzin zmienili narrację, po tym jak Bidet w zasadzie wykluczył w tym incydencie sprawstwo strony rosyjskiej. Oczywiście zmienili z bólem d...
   Jeszcze o piątej rano w polskojęzycznych kosher-telewizjach czerwone paski krzyczały:
   "Rosyjskie rakiety uderzyły w Polskę".
   Wtedy sobie pomyślałem, ale czemu to nie w budynki przy Woronicza 17 w Warszawie?

 • DO ZIEMI ZBLIZAJA SIE ASTEROIDY....

  NASA spots an asteroid speeding towards Earth today!

  https://tech.hindustantimes.com/tech/news/nasa-spots-an-asteroid-speeding-towards-earth-today-clocks-it-at-29788-kmph-71668745964140.html

  https://www.jpl.nasa.gov/asteroid-watch/next-five-approaches

  Moze dojsc do wiekszych zniszczen niz w Przewodowie (woj.lubelskie).