Ukraińcom od śledztwa wara!

Prezydent Duda skutecznie odrzuca wypowiedź Zieleńskiego o dopuszczeniu "ukraińskich ekspertów" do badania katastrofy rakietowej w Przewodowie.

Służba prasowa prezydenta opublikowała komentarz Andrzeja Dudy do wypowiedzi Wołodymyra Zieleńskiego o "dopuszczeniu ukraińskich ekspertów do śledztwa w sprawie zamachu w Przewodowie". Kilka godzin temu szef kijowskiego reżimu powiedział, że polskie władze rzekomo zdecydowały o dopuszczeniu strony ukraińskiej do udziału w śledztwie w sprawie wybuchu rakiety pod Lublinem..

Prezydent Duda musiał publicznie obalić wypowiedź Zieleńskiego.

Według Dudy, przedstawiciele Ukrainy "mogą zapoznać się ze śledztwem w sprawie upadku rakiety, ale nie mogą uczestniczyć w tym śledztwie", co oznacza policzek dla Zelenskiego.

Polski prezydent zaznaczył, że na miejscu pracuje komisja polskiej prokuratury generalnej, "która ma wystarczające środki, by ustalić wszystkie okoliczności wybuchu" w Przewodowie,

Wcześniej polskie władze podały, że "jest wysoce prawdopodobne, że rakieta, która wybuchła w Przewodowie, to ukraiński pocisk obrony powietrznej". Na to Zieleński odpowiedział, że jest "pewien, że uderzenie nie było ukraińskie".

Duda dał więc jasno do zrozumienia Żeleńskiemu (zwłaszcza po wypowiedziach i telefonach z Waszyngtonu), że nie powinien ingerować w sytuację. Przypomnijmy, że wcześniej NATO dało jasno do zrozumienia samej Warszawie, że nie ma potrzeby uruchamiania Punktu  4 ("konsultacji"), a tym bardziej Punktu 5 ("ochrony") klauzuli karty NATO w związku z upadkiem rakiety pod Lublinem.
___________________
UPDATE! Piątek 18.11.2022

Dzisiaj sytuacja jest taka :


UPDATE 21.11.2022

Incydent w Przewodowie: Prokuratura nie zgodzi się na udział Ukraińców w śledztwie

Za plecami polskiej prokuratury politycy deklarują udział Ukraińców w dochodzeniu w sprawie wybuchu rakiety. Ale ci nie dostaną na to zgody.
https://www.rp.pl/polityka/art37450671-incydent-w-przewodowie-prokuratura-nie-zgodzi-sie-na-udzial-ukraincow-w-sledztwie


Joanna M.Wiórkiewicz

Joanna M.Wiórkiewicz - Komentarze niemerytoryczne są usuwane. Autorzy komentarzy obraźliwych są blokowani.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.76

liczba ocen: 17

 • @ Joanna M.Wiórkiewicz

  Niezła głupawka . Salute :}}} https://www.tysol.pl/a94834-to-polskie-sledztwo-ukraina-nie-bedzie-wspolgospodarzem-sledztwa-ws-przewodowa

  • @ Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol

   Wygląda na to, że Zeleński nie wiedział, że jego rakieta ma spaść w Polsce i dlatego twierdził, że to nie ich. Skoro nie ukraińska, to ruska - chyba logiczne. A ja zadałem sobie trudu - i obejrzałem dokładnie zdjęcia z miejsca upadku tej "rakiety" . Ten dołek, zaczynający się na brzegu wagi i skutki wybuchu to raczej nie działanie jakiegoś odpowiednika TNT.

 • Ukraińcom od śledztwa wara!

  Przypuszczalnie są to pozory , gdyż nasz udział w tym konflikcie jest więcej jak "znaczny ". Mówi o tym weteran płk /były doradca Prez. D. Trumpa/Douglas McGregor z którym wywiad przeprowadza były sędza fereralny Judge Napolitano . Obaj rozmówcy są przedstawicielami establishmentu i w USA i są postaciami opiniotwórczymi. Informuję, że można sobie włączyć tłumaczenie, bo warto tego wywiadu wysłuchać w całości - wspomina także o konflikcie pomiędzy Polakami, a Ukraińcami - o którym w jednym z komentarzy zamieściłem już informację.

 • PIĘKNA FOTKA

  Ciekawe kto,kogo wydyma?

  • PIĘKNA FOTKA#jacek19561

   - wołodyr, kocham cię !
   - andrij nie przesadzaj, weź go wyciągnij, ten procesor
   - ooopsss, przypomniała mi się Żonka sprzed 30 lat, ale twoja to nawet nawet
   - zaręczam cię, że to nie nasza rakieta, ale jak zaprosisz nas do śledztwa to zobaczysz jak szybko
   znajdziemy dowód, że to rooskie, na pewno znajdziemy białorooski procesor od mińska, takiej
   lodówki, chyba wiesz ?
   - wołodyr twoja i moja szczerość i nasze dwa rozumy wywołają hekatombę, zaprosisz nas na
   florydę ................................

   • PIĘKNA FOTKA#jacek19561#provincjał

    MEDIA: POLSKI RZĄD WIEDZIAŁ, ŻE RAKIETA BYŁA UKRAIŃSKA !!!!!! https://kresy.pl/wydarzenia/media-polski-rzad-wiedzial-ze-rakieta-byla-ukrainska/
    Polski rząd dość szybko dowiedział się, że to ukraińska rakieta spadła w Przewodowie i „zapanowała konsternacja, jak to komunikować” – podają „GW” i Onet. Według mediów, podczas Rady Bezpieczeństwa Narodowego prezydent Andrzej Duda miał przyznać, że „korciło go”, by szybko ogłosić, że spadła rakieta rosyjska, ale odradzili mu to wojskowi.

    • PIĘKNA FOTKA#jacek19561#provincjał#KOBRA

     Ta rakieta spadła o 15,40. Rosyjskie zaczęły latać od 18,00. Te 2h i 20m różnicy w czasie mówi swoje.
     Po drugie: Rosji do niczego nie potrzeba wciągać Polski do walki. Jeszcze nie ten czas.
     Po trzecie: to banderowcom zależy na wciągnięciu NATO do wojny. Bardzo mocno im zależy. Ich wodzowie zarobili już sporo, kupują domy w Szwajcarii, USA i IL i zaczynają wątpić, czy sobie w nich pomieszkają. A jakby tak NATO wsparło, to zawsze da się odnieść jakieś rany w walce i udać się na rehabilitację zdrowotną.
     Po czwarte: zidentyfikowana po resztkach rakieta ma zasięg do 200 km. Nie ma w odległości nawet dwa razy większej sił FR z takimi rakietami.
     Po piąte: FR używają rakiet o wysokiej precyzji. Wszystkie trafiją w cele. Albo w rakiety UA wysłane im na spotkanie. Przykład z tego dnia: 90 wystrzelonych rakiet na UA i tylko jedna ofiara cywilna. Zresztą rakiety UA, która nie wyrobiła zakrętu na osiedlu.

 • KTO WIERZY JUDZIE ??????

  TO CO ONI GADAJA PRZED KAMERAMI DLA POSPULSTWA JEST NIC NIE WART, LICZY SIE CO MIEDZY SOBA GADAJA. ZALOZE SIE ZE ZYD ZELENSKI DOSTANIE POZWOLENIE (MOZE CICHE) NA PROWADZENIE "DOCHODZENIA" POZA KAMERAMI.

  • KTO WIERZY JUDZIE ??????#KOBRA

   A po co?
   Jemu wygodniej nie mieć pozwolenia. Będzie mógł idżegnywać się od winy i będzie trąbił że ma dowody tylko nie dopuścili go do śledztwa.

 • NATO

  Ukraina nie jest w NATO, a chce prowadzić śledztwo w państwie należącym do sojuszu. Tym bardziej, że jest stroną winną (nie piszę oskarżoną, bo nigdy nie będzie w tym układzie politycznym). Zresztą chyba widać już oznaki wyborów w USA

 • Wystarczy sie tylko popatrzec na ta skwaszona

  morde tego judasa, i to objecie tych chazarskich kut..., aby wiedziec, ze cos smierdzi ustawka

 • To są czarcie, medialne harce pod publikę.

  Bachury diabła dobrze wiedzą co się stało i z czyjego powodu to się stało.
  Wniosek?
  Nie można pozwolić aby to wydarzenie wygaszone od razu przez grandziarzy zza wielkiej wody miało taki oto wydźwięk, że polskojęzyczni dostali po łapkach - bo coś kombinowali na własną rękę w sprawie eskalacji zadymy na banderlandzie.

  • To są czarcie, medialne harce pod publikę.#demonkracja

   A jeśli tak było, że polskojęzyczni razem z banderowcami przygotowywali tę prowokację?

   • To są czarcie, medialne harce pod publikę.#demonkracja#Robik

    -----------------------------
    "A jeśli tak było, że polskojęzyczni razem z banderowcami przygotowywali tę prowokację?"
    -----------------------------
    Pewnie tak było - ale po skarceniu ich przez grandziarzy zza wielkiej wody - robią medialny ferment - aby to swoje sprawstwo ukryć przed publiką.

 • Uzupełnienie.

  Płk Douglas McGregor nie podał ilu naszych żołnierzy bierze udział w tej wojnie. Jest ich podobno od 10 tys. do 30 tys /w/g nieoficjalnych przecieków/ . Są to oddziały z kadrą oficerską, które zostały przemundurowane i złożyły ukraińską przysięgę. To samo dotyczy oddziałów wojska Rumuńskiego, których jest tam ok. 10 tys.

  • Uzupełnienie.#Playset

   Ciekawym czy zold placony w hrywnach ten sam co dla ukrow czy $$ jak dla najemnikow ?? A z ta przysiega ukrainska to chyba talmudyczny dowcip ;??? :-)))
   Na marginesie co tak sie wszyscy uparli na ta rakiete ( od dwoch rakietkach juz sie nie mowi). Laseczka TNT pod waga i po sprawie jak z NS.. te same "specjalisty" . Kmiec swietnie to to skomentowal

 • No to "bracia heroje" ośmieszyli doszczętnie dudusia

  Robią u nas co im się żywnie podoba.
  Dobrze, że jeszcze nie "riezają", ale i na to przyjdzie pora.
  Stracona jesteś Polsko.

  • No to

   Bo Duduś to nie głowa państwa. Z głowy to on ma tylko usta. Przepraszam za wyrażenie, ale jemy służą głównie do klamania i do robienia laski obcym. Tyle z tej głowy państwa

  • No to

   Jak to nie riezają?
   A tych 2 od traktora?
   Francuzi w CH napisali "Rzeź Wołynia 2.0".
   Ruskie na pocisku do haubicy napisali: "ZA POLSKI TRAKTOR". Potem clip ze zniszczenia stacji sterowania tymi rakietami gdzieś pod Lwowem, też z tutułem odwetu za polski traktor.
   ---------
   No chyba, że te ofiary to jacyś kryptobanderowcy. Zobaczymy po nazwiskach.

  • No to

   MINISTERSTWO OBRONY ROSJI: nie było ŻADNYCH ATAKÓW NA CELE W POBLIŻU GRANICY UKRAIŃsko-POLSKIEJ

 • W obliczu rozwoju sytaucji polecam artykuł:

  https://dakowski.pl/kompromitacja-slug-ukrainy/
  Cytuję konkluzję, z którą zgadzam się w całości:
  "Ratunek dla Polski leży w tylko i wyłącznie jednym rozwiązaniu – zanegowaniu CAŁEJ klasy politycznej pasożytującej na Polsce od 1989. Od nikogo spośród tej klasy nie można już oczekiwać niczego. Całej, tj. również Konfederacji, która na całej linii nie spełniła oczekiwań. Gdzie jednak świadomość Polaków, która pozwoliłaby taką operację wykonać? Świadomości brak. Stąd mój pesymizm."

 • All - patrz update na koncu notki

  Wobec piątkowego rozwoju wydarzreń

 • Zaczynają się ‚śledztwa’ w sprawie . Tu sugestia, że mogła to być mina.

  Przyjrzeliśmy się uważnie ciągnikowi i przyczepie.
  Co ciekawe: oba pojazdy mają nienaruszone opony, choć szyby w ciągniku zostały wybite. Ale krater po wybuchu jest w ziemi, przy czym na samym ciągniku jest bardzo mało brudu. Ogólnie rzecz biorąc, nie wygląda to nawet na trafienie pociskiem przeciwlotniczym, ale bardziej na minę przeciwpancerną. Choć na razie brzmi to jako teoria spiskowa. Może się kiedyś dowiemy?..

  Dla porównania: na nagraniu widać, jak w rzeczywistości wygląda trafienie rosyjskiego pocisku manewrującego (X-101).
  https://t.me/pl_news_front/7144

 • Teraz niepotwierdzona informacja:

  WSZYSCY członkowie Sztabu Generalnego Armii Ukraińskiej już nie żyją.

  https://detektywprawdy.pl/2022/11/15/wiesci-wojenne-ciag-dalszy-dlaczego-taka-eskalacja-akurat-dzisiaj/

 • ......

  Do tej pory Europa nie ma ochoty brać udziału w konflikcie, a NATO nie wykazuje żadnej gotowości do udziału w nim. Nawet jeśli Sojusz tego chce, nie ma niezbędnej broni, by stawić opór Rosji. A wojska amerykańskie w Europie nie mają ani obrony przeciwlotniczej, ani wymaganej ilości ciężkich pojazdów opancerzonych. Istnieją jednak obawy, że Polska mogłaby wciągnąć NATO w konflikt na Ukrainie – uważa amerykański ekspert.
  Według dostępnych dziś nieoficjalnych informacji w szeregach Sił Zbrojnych Ukrainy na Ukrainie walczy ponad 10 tys. polskiego personelu wojskowego. Bezpośrednie starcie między Polską a Rosją mogłoby zmusić NATO do uchwalenia art. 5 karty o obronie zbiorowej.
  Z naszej strony zauważamy, że ostatnio polskie przemówienia słychać coraz częściej na antenie, wywiad donosi o dużej liczbie polskich najemników we wszystkich kierunkach. Rusofobiczna polityka polskich władz podsyca chęć obywateli polskich do wyjazdu na Ukrainę „w walce z Rosjanami”.
  Otwarta pozostaje również kwestia zachodniej Ukrainy, której część Polska chce zaanektować. Niewykluczone, że polscy najemnicy płacą życiem za samą aneksję tych ziem. Taką umowę mogliby równie dobrze podpisać Duda i Zełenski, którzy są gotowi na wszystko, by pozostać u władzy.

  Wygrana Republikanów w USA zakończy wojnę na Ukrainie. Z zapowiedzi wynika, że nie dadzą ani centa Ukrainie. I dobrze, bo to juz było LUDOBÓJSTWO Zelenskiego – żyda, na Ukraińcach. Ta wojna od początku była przegrana, a Juda jest zwyczajnie ciężkim idiotą…

 • ....

  Rakieta... Mendialna...
  Taka jak ten nieistniejący poza photoshopem wirus SARS-Cov2 mający powodować strasznego covida.

  I jeszcze śledztwo państwo prawa talmudycznego prowadzi, z całą powagą najwyższych standardów talmudycznej demokracji - hahaha.


  Gdyby tu było państwo normalne, to lokalna komenda MILICJI(!) zaraz by odkryła, kto prowadził na terenie suszarni zboża BIMBROWNIĘ, która wyleciała w powietrze, sprawców postawiła by przed sądem, i rakietowa hutzpah by się skończyła.


  Ale nie.
  W poważnym demokratycznym państwie POLIN była RAKIETA!!!
  Rakieta zrobiona z nadmuchanego oparami etanolu worku po cemencie.

  I tego się trzymajmy, bo to POLINEZJĘ i lokalne bydło wynosi na poziomy poważnie groteskowej, zboczonej w permanentnym kłamstwie talmudycznym, geopolityki.

  Takie poziomy, że parchy warszawskie, które o wybuchu bimbrowni dowiedziały się z z ich własnych mendiów o mało nie wywołały III Wojny Światowej.

  P.S. Podobno był pogrzeb tych POLEGŁYCH(!) tam "Polaków" - ciekawe że umundurowani w polskich barwach "żałobnicy" nieśli w kondukcie wieńce udekorowane ukraińskimi kolorami... Aż dziwne, że nie banderowskimi.

  Zastanawia mnie, czemu Telaviwzja Icka Skurwielskiego nie transmitowała tej ceremonii?
  Wszak to ofiary zasługujące na pomniki w każdym zadupiu POLINezji, bo jakby nie było "rakieta" której nie było była produkcji "rosyjskiej", nic to że RADZIECKIEJ, i NIC ŻE JEJ TAM WCALE NIE BYŁO.
  Ale mendialnie była, czołowi blogerzy - nie tylko Neonu - pierdolą o rakiecie, to znaczy, że to był pogrzeb pierwszych ofiar ruskiej agresji na Polin.

  JPRLD...
  Sen wariata!!!...