Ramzan Kadyrow o brutalnej egzekucji rosyjskich jeńców

W piątek, 18 listopada Rosja oskarżyła Ukrainę o dokonanie brutalnej egzekucji na bezbronnych, leżących twarzą w dół dwumastu rosyjskich jeńcach we wsi Makiejowka. Ukraina zaprzecza.

Film, a ściślej dwa krótkie wideoclipy  z egzekucji strzałem w tył głowy na podwórku domu we wsi Makiejowka w Ługańskiej Republice Ludowej wrzucili do sieci sami zbrodniarze - żołnierze AFU, którzy nie ukrywali na filmie swoich roześmianych twarzy. 
Rozstrzeliwanie jeńców wojennych jest uznawane za jedną z najcięższych zbrodni w trakcie działań bojowych i jest potępiane przez ustawodawstwo międzynarodowe.

Szef Republiki Czeczeńskiej, Ramzan Kadyrow, skomentował na swojej stronie VKontakte ten akt  bestialstwa  ukraińskich sił zbrojnych.

Był oburzony faktem, że ukraińscy żołnierze nie wahali się strzelać do leżących na ziemi nieuzbrojonych Rosjan, łamiąc wszystkie pisane i niepisane prawa wojny. I był równie oburzony, że kraje zachodnie milczą w tej sprawie. Udają, że nie zauważają.

Zachód, we własnej hipokryzji, milczy na ten temat. - napisał Kadyrow

Rząd Rosji stara się jak może, aby zbrodnia nie została ukryta. Oświadczenie potępiające je wydało rosyjskie ministerstwo obrony. Szef Czeczenii jest jednak przekonany, że to nie wystarczy. Jego zdaniem trzeba zrobić wszystko, aby uczestnicy rozstrzeliwania więźniów nie byli bezkarni i dostali to, na co zasłużyli.

Zrobimy wszystko, aby te psy z piekła rodem dostały to, na co zasłużyły, a te, którym jakimś cudem udało się uniknąć kary, były skazane na resztę swojego nędznego życia, rozglądając się niespokojnie dookoła. Nie zasługują na żadne prawa ani ogólnie przyjęte normy- stwierdził Kadyrow.

Ukraińscy bojcy  pewni swojej bezkarności, sfilmowali i wrzucili do sieci filmik ze swojej zbrodni. Można jednak tylko spekulować, ile jeszcze podobnych przypadków mogło mieć miejsce, o których nikt nie wie.

Joanna M.Wiórkiewicz

Joanna M.Wiórkiewicz - Komentarze niemerytoryczne są usuwane. Autorzy komentarzy obraźliwych są blokowani.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.27

liczba ocen: 22

 • Powtórzę tu mój komentarz spod mojej dzsiejszej poprzedniej notki

  Te banderowskie żołdaki, które zamordowały strzałem w tył głowy leżących rosyjskich jeńców w Mikołajewce dostaną za swoje. Ich twarze i nazwiska są znane i długo nie pożyją. Sami się uwiecznili na wideo i wrzucili to do sieci. Jest w szeregach wojsk Ramzana Kadyrowa specjalne komando, które jeździ po całym świecie i wymierza karę zbrodniarzom. Nie ukryją się.

 • Ciekawe dlaczego?

  Ciekawe dlaczego przy tego typu wpisach nigdy nie pojawia się komentarz Zawiszy?

  • Ciekawe dlaczego?#Robik

   A cóż nasz Zawisza niebieski miałby napisać?

  • Ciekawe dlaczego?#Robik

   bo może mordował ? artykuł czy notka jak kto nazwie jest powalająca, ,uczy ,że w tym świecie faktycznie Pan Diabeł rządzi. tu komentarze są zbędne ,nie piszcie - milczenie też nadaje człowieczeństwa ,ale ja nie wytrzymałem słabym człowiekiem jestem

 • Poplecznictwo w zbrodni zwykłych ludzi ...

  Chwalenie się zbrodnią popełnioną na jeńcach czy ludności cywilnej to ostatni etap całkowitego samozatracenia nieszcześników, którzy są już własnością samego Diabła.
  Takie właśnie "hobby" mieli Niemcy, a właściwie niemieccy zbrodniarze wojenni podczas II WS, którzy w takich okolicznościach robili sobie "pamiątkowe fotki" będące materialnym dowodem ich zbrodni.
  Czasem zostały nawet te dowody wykorzystane przeciwko nim, ale raczej tym nielicznym, bo HIPOKRYZJA ZACHODU nie narodziła się wcale wczoraj, ani przedwczotaj, tylko jest immanentną składową od wielu wieków.
  Obecnie zbrodniarze banderowscy kultywują nazistowską tradycję Niemców - oficjalnie zresztą się na nią powołując jako ideologię państwową UPAdliny, która wprost deklaruje zbrodniarzy za swoich bohaterów.
  I takie oto "państwo ukraińskie" i taki "naród ukraiński" jest uważany przez znaczną część bezmózgowia zamieszkującego teren Polski za "naszych braci", którzy walczą "o naszą wolność ze znienawidzonym Moskalem".
  I ci "zwykli skromni ludzie" w dużej mierze są z tej zbrodni wojennej popełnionej na zwykłych rosyjskich żołnierzach w głębi swojej nieszczęsnej duszy ZADOWOLENI i chwalą zbrodniarz SAMI SIĘ NIMI STAJĄC.
  Jednak KARMA to najbardziej sprawiedliwy sędzia i przyjdzie taki dzień, że ci sami nawet być może banderowscy zbrodniarze dobiorą się do nich bezlitośnie mordując swoich "cichych wielbicieli".
  Jedno jest już pewne - czarci pomiot w postaci pisdzielsko-pojebanego chazarskiego polskojęzycznego śmiecia dokonał u znacznej częsci polskiego społeczeństwa takiego odmóżdzenia oraz deprawacji moralnej, że teraz już można oficjalnie zlikwidować nawet atrapę Polski najpierw ją bankrutując, a następnie utylizując całe to bezdennie durne społeczeństwo.
  Być może przesadzam z oceną, ale powstała ona na podstawie obserwacji zachowań polskiego społeczeństwa oraz jego wypowiedzi.
  Oraz znajomości tego co się kryje w zakamarkach ludzkich (czy jeszcze ludzkich ? ....) umysłów ...
  KST

  • Poplecznictwo w zbrodni zwykłych ludzi ...#KST

   komentarz orientacyjny ,, ale Jarek wie doskonale ,kto mu zamordował brata,żaden wschód a zachód ,natomiast "gra " bo taka siła jest To taktyka,i widzę już wygraną pozdro

 • Ja tylko

  jakoś specjalnie nie współczuję Ukraińcom pozbawionym prądu, wody i ogrzewania. Może to cena za możliwość dokonywania takich mordów?

  I jeszcze. Żadnego poczucia wspólnoty z Ukraińcami. W najlepszym wypadku miłosierdzie, ale tylko w podstawowym zakresie.

  • Ja tylko#Krzysztof J. Wojtas

   no jak nigdy rozpisuję się. Panie Psychologia tłumu- najpierw trzeba stworzyć biedę ,następnie informacja ,kto jest winien,dobrze jak wmontuje się boga , następnie dać piniądze i jest rzeź. zwracam uwagę,że skrajna bieda i możliwość tych piniędzy wywoływała na globie dramaty i to zachód wie i wiedział i tym pracuje

   • Ja tylko#Krzysztof J. Wojtas#kazik

    Idelogia komunistyczna nie miala nic wspolnego z pieniedzmi.
    Zydostwo uzylo ciemnego tlumu i propagandy przeciwko elitom rzadzacym pod haslami walki z wyzyskiem , niesprawiedliwoscia, niewolnictwem, bieda etc. Zas przygotowana i oplacona przez zydow grupa terrorystow pelnila role przywodcza i realizowala okreslone zadania w/g wczesniej przygotowanego planu, ktorego glownym celem bylo wybicie elit w narodzie i przejecie wladzy w panstwie.
    W rewolucji bolszewickiej w Rosji 1917r wzielo udzial okolo 1,7 miliona zydow zamieszkalych w Rosji, ktorym przewodzily 2 grupy zydowskich terrorystow:
    1. Grupa Lenina przeszkolona w Szwajcarii.
    2. Grupa Trockiego przeszkolona w USA.
    Wszystko sfinansowali ZYDOWSCY BANKIERZY: Schiff, Morgan, Rothschild, Rockefeller, Kuhn & Loeb, Harriman, Seligman, Aschberg etc.
    Zydostwo wywoluje rewolucje i wojny od ponad 230 lat.

 • Nie należy zapominać, że banderssyństwo jako krwawe narzędzie w kosmatych łapkach

  zostało ponownie wskrzeszone przez światowy, czarci pomiot w celu dostarczania Piekłu ludzkiej krwi, łez i cierpienia. To czarci pomiot - tak a nie inaczej - używa tego narzędzia w tej chwili do mordowania Rosjan - a jutro, pojutrze - kogo czarci pomiot będzie mordować? Rosja z tym krwawym narzędziem sobie poradzi ale atrapa Polski już nie.
  Wniosek?
  ********************************
  Światowy, czarci pomiot szykuje nowe fale przesiedleń banderssyństwa do atrapy Polski!
  ********************************
  Na koniec - światowy, czarci pomiot ulokowany na tzw. Zachodzie dał azyl hitlerowskiej wierchuszce czy banderowskiej wierchuszce po II WŚ - bo to były jego narzędzia. Dlatego nie rozwiązuje się żadnego problemu - kiedy likwiduje się dane, krwawe narzędzie stworzone przez czarci pomiot. Człowiek nie powinien zachowywać się jak ten pies, który zamiast odgryźć rękę, która podstawia mu pod pysk kij - gryzie zapamiętale tylko ten kij. Człowiek w końcu musi dostrzec tę rękę, która nasyła na niego banderssyństwo czy inny "dopust" piekielny - a po tej ręce jak za nitka do kłębka - dotrzeć do rogatej, szatańskiej - głowy.

 • Które to już pokolenie ukraińskich zwyrodnislców ?

  Mają bestialstwo i psychopatów zwyrodnienie w genach.
  To są alfonsów i ździr synowie i wnukowie dokładnie tych zwyrodniałych morderców i zbirów którzy bestialsko wymordowali setki tysięcy Polaków, dzieci, kobiet, starców, mężczyźn.
  Teraz działają za aprobatą alfonsów i ździr w Waszyngtonie, Berlinie i w Brukselii tak jak wówczas ich zwyrodniali psychopatyczni ukraińscy przodkowie mordowali za apropatą Niemców !!!

  • Które to już pokolenie ukraińskich zwyrodnislców ?#Monaco

   Przelinkowane od Russella Bentleya odnośnie genezy okrucieństw ukraińskiej armii. Dla nas nic nowego, ale i tak warto przeczytać
   https://vk.com/donbasstexac?w=wall279679914_22803%2Fall

 • moim zdaniem

  to nie jest filmik skierowany do Rosjan, to filmik mający wykopać przepaśc między zolnierzami walczacych stron. Czyli adresowany głownie do siła zwerbowanych zolnierzy sił ukraińskich. Teraz nie macie co liczyc na litosc, jeskli sie poddacie (bo wiadomo ze znaczny procent szuka okazji aby zdezerterować). Teraz albo ONI was zabiją, nawet jesli się poddacie do niewoli, albo zginiecie w walce.
  Rezim kijowski jedzie na "rezerwie", która sie szybko konczy, więc sięga po coraz bardziej desperackie metody.
  Mozliwe, że za egzekucją stojąnajemnicy z z Afgan, Syrii, Bałkanów, Kaukazu czy Bóg jeden wie skąd.

  • moim zdaniem#sniper

   Za egzekucją stoi bezkarność. I dodatkowo śmierć takich nieszczęśników często ogranicza się i kończy tylko medialną propagandą.
   Pytanie - co tam słychać u bandytów Azowa z kotła w Mariupola?

   • moim zdaniem#sniper#kowalew

    A to jest pytanie na pewno do mnie?

    • moim zdaniem#sniper#kowalew#sniper

     To jest retoryczne pytanie tłumaczące właśnie to bezkarne zezwierzęcenie - i nie ma co liczyć na odpowiedź.
     Ale pierwsze zdanie jest polemizujące z tym co Pan napisał.

 • BANDEROWSKIE PSY ZASLUGUJA NA POWIESZENIE.

  Kadyrow ma racje.
  Banderowskie psy zasluguja na powieszenie.